Václav Souček: Čekání

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Václav Postránecký (18. 1. 2016, Narodní divadlo)
0:00
/
0:00

Týden devatenáctý roku 2019. Narodil se další pokračovatel britské monarchie, Archie Harrison z Windsorů, osmé pravnouče královny Alžběty, slávy kopec. 

Kolébka kopané stvořila v krátké době také výsledkové senzace, o nejlepšího z nejlepších klubů si zahrají Liverpool s Totenhamem, k tomu na španělské půdě.

Mezi jaderné mocnosti se výrazně dere Irán. Střílelo se znovu raketami mezi Izraelem a Palestinou. Nepokoj a protesty u nás prezentuje hnutí chvilek pro demokracii; chvilek je údajně milion, demonstrantů tisíce.

K tomu se vyskytly stovky podpisů umělců proti odvolání ředitele Národní galerie a pro odvolání odvolávajícího ministra kultury. Není zkrátka míru pod olivami, a jak to kdysi parafrázoval Miroslav Donutil - „pořád se něco děje“.

Václav Postránecký

Z řad Národního divadla odešel na věčnost oblíbený Václav Postránecký, jeden z nejslavnějších divadelních elévů, a mnoha lidem se nad tou zprávou zastavil dech, jak doprava na Dé jedničce.

Podržme se tedy titulu každoročního cyklu královéhradeckého Klicperova divadla „Čekání na Václava“, a pojďme s milionem smutků čekat na dalšího, věrohodného. Vědomi si toho, že není Václav jako Václav… ostatně - co je po jméně, jak praví jistá Julie.

autoři: Václav Souček , baj
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová