Václav Souček: Čekání

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Václav Postránecký (18. 1. 2016, Narodní divadlo)
0:00
/
0:00

Týden devatenáctý roku 2019. Narodil se další pokračovatel britské monarchie, Archie Harrison z Windsorů, osmé pravnouče královny Alžběty, slávy kopec. 

Kolébka kopané stvořila v krátké době také výsledkové senzace, o nejlepšího z nejlepších klubů si zahrají Liverpool s Totenhamem, k tomu na španělské půdě.

Mezi jaderné mocnosti se výrazně dere Irán. Střílelo se znovu raketami mezi Izraelem a Palestinou. Nepokoj a protesty u nás prezentuje hnutí chvilek pro demokracii; chvilek je údajně milion, demonstrantů tisíce.

K tomu se vyskytly stovky podpisů umělců proti odvolání ředitele Národní galerie a pro odvolání odvolávajícího ministra kultury. Není zkrátka míru pod olivami, a jak to kdysi parafrázoval Miroslav Donutil - „pořád se něco děje“.

Václav Postránecký

Z řad Národního divadla odešel na věčnost oblíbený Václav Postránecký, jeden z nejslavnějších divadelních elévů, a mnoha lidem se nad tou zprávou zastavil dech, jak doprava na Dé jedničce.

Podržme se tedy titulu každoročního cyklu královéhradeckého Klicperova divadla „Čekání na Václava“, a pojďme s milionem smutků čekat na dalšího, věrohodného. Vědomi si toho, že není Václav jako Václav… ostatně - co je po jméně, jak praví jistá Julie.

Spustit audio
autoři: Václav Souček , baj

Odebírat podcast

Související