V Česku stoupají počty nakažených lidí s covidem. Jak to vypadá aktuálně v Královéhradeckém kraji?

1. říjen 2021 08:47
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Test na koronavirus

V České republice denně stoupají počty nakažených lidí s koronavirem. Ve čtvrtek přibylo 917 nakažených, o 183 víc než ve středu a o 433 víc než před týdnem. Incidenční číslo stouplo na 37 a reprodukční číslo na 1,24. Zároveň i v nemocnicích přibývají hospitalizovaní pacienti s onemocněním covid-19. Situaci v Královéhradeckém kraji sleduje reportérka Michaela Vančurová. 

Jak to aktuálně vypadá u nás v kraji s koronavirem?

Čtěte také

Co se týče Královéhradeckého kraje tak tady je podle hygieniků situace stále klidná. V jednotlivých okresech je situace srovnatelná a žádný v současné době nijak nevyčnívá.

Dokonce krajská hygienická stanice během posledních dvou týdnů zaznamenala postupný pokles nových pozitivních případů koronaviru. V přepočtu na 100 tisíc obyvatel evidují hygienici za předcházejících 7 dní v regionu 9 pozitivních případů a u pozitivně testovaných osob se potvrzuje v podstatě ve 100 procentech mutace delta.

V minulém týdnu jsme informovali, že například Fakultní nemocnici Hradec Králové eviduje v posledních týdnech pouze jednotky hospitalizovaných pacientů s koronavirem. Jaká je aktuální situace?

Čtěte také

Ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové je situace pořád stejná, jedná se pouze o jednotky hospitalizovaných pacientů s covidem. Na klinice infekčních nemocí má ale nemocnice připravena lůžka pro případné zhoršení situace.

V krajských nemocnicích je ta situace pak podobná a podle informací které mám, tak všechny nemocnice v kraji dohromady evidují v posledních 14 dnech také pouze jednotky hospitalizovaných pacientů.

Fakultní nemocnice Hradec Králové také jako první v Královéhradeckém kraji začala očkovat pacienty posilující třetí dávkou proti koronaviru. Jaký je zatím zájem?

Čtěte také

Třetí dávkou začala Fakultní nemocnice Hradec Králové očkovat v sobotu 25. září a zatím zdravotníci přeočkovali přes stovku zájemců.

Zástupci nemocnice předpokládají, že zájem o třetí dávku bude postupně narůstat. Mimo hradeckou fakultní nemocnici pak očkovací místa zaznamenala pouze jednotky zájemců o očkování třetí dávkou.

Ještě bych dodala, že zdravotníci v Královéhradeckém kraji podali už přes 610 tisíc očkovacích dávek.

Spustit audio

Související