Studovat v pozdějším věku? Proč ne! Univerzita třetího věku v Hradci Králové je tu pro vás

8. srpen 2018
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy doc. PhDr. Iva Jedličková, CSc. ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

doc. PhDr. Iva Jedličková, CSc. z Katedry sociální patologie a sociologie Univerzity Hradec Králové je hostem naší radioporadny. Téma: Univerzita Hradec Králové a její Univerzita třetího věku. 

Univerzity třetího věku jsou součástí nabídky celoživotního vzdělávání organizovaného univerzitami v České republice i v zahraničí. Otevírají vzdělávací příležitosti občanům seniorského věku, a to jako zájmové neprofesní vzdělávání zaměřené zejména na zpřístupnění nových poznatků různých vědních oborů.

Zahájení akademického roku Univerzity třetího věku

Účastníci U3V nemají statut studenta vysoké školy ve smyslu zákona o vysokých školách a absolvování kurzů a programů není totožné s bakalářským či jiným stupněm studia.

Účastníkem studia na Univerzitě třetího věku Univerzity Hradec Králové (U3V UHK) je občan seniorského věku, tj. po dosažení věku potřebného pro přiznání starobního důchodu, se středoškolským vzděláním.

Čtěte takéUniverzita třetího věku v Hradci Králové

Pro akademický rok 2018/2019 připravili pracovníci a pracovnice Univerzity Hradec Králové nové přednáškové cykly a vedle pokračujících tříletých programů také řadu ročních kurzů různého zaměření.

Věříme, že vás také letos nabídka vzdělávacích příležitostí zaujme svou pestrostí a umožní vám získat nové poznatky ve vybraných oborech.

Přejeme vám mnoho radosti ze studia na Univerzitě třetího věku.

Přehled přednáškových cyklů, programů a kurzů připravených pro akademický rok 2018/2019

Zimní semestr: Od války k míru, od monarchie k republice
Poslední válka monarchie
T. G. Masaryk a vznik republiky. Československý zahraniční odboj a jeho podíl na vzniku ČSR
Kultura v nové republice
Odboj a převrat

Letní semestr: Krajina blízká i vzdálená očima (nejen) přírodovědce
Rozmanitosti krajiny východních Čech
Sopečné ostrovy tří oceánů
Kambodža - tropický ráj s tragickou minulostí
Kolumbie - tropickým rájem od Amazonie k Andám

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.