Špindlerův Mlýn má přezdívku „český Aspen“. Teď nabízí zábavu zdarma - bruslení pod širým nebem

24. listopad 2023 07:48

Každý den upravená ledová plocha, k tomu půjčovna hokejových branek nebo pomocných hrazdiček pro začátečníky. A to vše zdarma. Špindlerův Mlýn, který je považován za nejdražší místo v Krkonoších, připravil pro letošní zimu v Bedřichově bezplatné veřejné kluziště. Využívat ho může každý, obyvatelé Špindlerova Mlýna i turisté. 

Čtěte také

Martin s Apolénkou právě dorazili k ledové ploše. Tatínek malou dcerku zrovna obouvá do bruslí. Bruslí tady poprvé? „Ne, už jsem tady byla jednou s mamkou, a moc se mi to líbí,“ říká Apolénka.

Na ledové ploše se momentálně prohání něco kolem deseti bruslařů. Osmiletá Ela už kluziště obkroužila několikrát. „Je to fajn, jezdíme dokola a hrajeme si s holkama hodně na babu.

Malý hokejista Michal zrovna vylezl s ledové plochy a odpočívá. „Už mě bolí nohy. Ale led je dobrý, dá se tady hrát hokej nebo jen tak bruslit. Chodím sem skoro každý den.

Ve Špindlerově Mlýně se bruslí zadarmo

„Jak ještě nezačala lyžařská sezóna, tak děti ze Špindlerova Mlýna a okolí mají zatím aspoň nějakou volnočasovou aktivitu, říká jedna z maminek, která veškeré dění na kluzišti pozoruje zpovzdálí bez bruslí. „My to sem máme od bytu jen asi 60 metrů, takže pokud to jde, tak si jdeme zabruslit každý den.

Správce Antonín Erben dohlíží na provoz kluziště. Před každým bruslením se musí ledová plocha pečlivě připravit. „Musí se to stáhnout rolbou a pokud napadne sníh, tak i odfrézovat. Pak tedy stáhnout rolbou, aby se na ledě mohlo krásně jezdit.

Čtěte také

A navíc je tady hned vedle nás i stánek s občerstvením, kde si můžete koupit třeba čaj nebo párek v rohlíku.

Veškeré náklady na provoz kluziště platí město Špindlerův Mlýn. A podle nezávislého starosty Martina Jandury to nejsou náklady vůbec malé. „Je to částka zhruba 1,5 milionu korun ročně. Něco stojí pronájem techniky a poměrně velkou sumu také zaberou energie.

Vedení města i správce kluziště ale chtějí tuto ledovou plochu udržet v provozu co nejdéle. Ovšem záležet bude především na počasí.

Spustit audio

Související