Setkání s renesanční osobností je vždy příjemné. Jiří Suchý oslavil neuvěřitelné 90. narozeniny

17. říjen 2021

Přijali jsme pozvání k zakladateli legendárního Semaforu, k panu Jiřímu Suchému. Náš vzácný hostitel nejen, že letos oslavil udivující devadesátiny, ale jeho životní a umělecký šarm zvítězil i v naší rozhlasové anketě Šarmantní osobnost roku. A tak věříme, že setkání redaktorky Elišky Pilařové s touto renesanční osobností pro vás také bude příjemným zážitkem.

Máte-li chuť na chvilku podvečerního vyprávění a přijmete pozvání Elišky Pilařové do jedné z vilek na pražské Ořechovce, pak báječným hostitelem vám bude výtvarník, dramatik, režisér, herec, skladatel, textař, básník a zpěvák - to vše v jedné osobě - Šaramantní osobnost rozhlasové ankety za rok 2019 pan Jiří Suchý.

Jiří Suchý na vernisáži

Jiří Suchý v úterý 19. října v 19 hodin v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové obdrží jako Šarmantní osobnost roku 2019 v přímém přenosu hlavní cenu Zlaté slunce akademické sochařky Dagmar Štěpánkové. Jste srdečně zváni!

autoři: Eliška Pilařová , baj
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.