Setkání s renesanční osobností je vždy příjemné. Jiří Suchý oslavil neuvěřitelné 90. narozeniny

17. říjen 2021

Přijali jsme pozvání k zakladateli legendárního Semaforu, k panu Jiřímu Suchému. Náš vzácný hostitel nejen, že letos oslavil udivující devadesátiny, ale jeho životní a umělecký šarm zvítězil i v naší rozhlasové anketě Šarmantní osobnost roku. A tak věříme, že setkání redaktorky Elišky Pilařové s touto renesanční osobností pro vás také bude příjemným zážitkem.

Máte-li chuť na chvilku podvečerního vyprávění a přijmete pozvání Elišky Pilařové do jedné z vilek na pražské Ořechovce, pak báječným hostitelem vám bude výtvarník, dramatik, režisér, herec, skladatel, textař, básník a zpěvák - to vše v jedné osobě - Šaramantní osobnost rozhlasové ankety za rok 2019 pan Jiří Suchý.

Jiří Suchý na vernisáži

Jiří Suchý v úterý 19. října v 19 hodin v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové obdrží jako Šarmantní osobnost roku 2019 v přímém přenosu hlavní cenu Zlaté slunce akademické sochařky Dagmar Štěpánkové. Jste srdečně zváni!

autoři: Eliška Pilařová , baj
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová