S letními prázdninami začaly plánované opravy škol a nákupy nového vybavení

7. červenec 2020 09:53

Děti jsou na prázdninách a tak ve školách můžou začít plánované opravy a nákupy nového vybavení. Na velkou obnovu se chystá například i Základní škola Bezručova v Hradci Králové. Stát by měla desítky milionů korun. Od podzimu by totiž její budovy měly být bezbariérové.

„Opravy tady u nás ve škole by měly začít každým dnem," říká ředitel Základní školy Bezručova v Hradci Králové František Obr.

Čtěte také

Žáci se můžou od září těšit na nové učebny.
„Budou to počítačové učebny, učebna přírodopisu a celé dílny. Bude se vyměňovat všechen nábytek i žákovské lavice a veškeré vybavení. Mimo jiné by měla škola být bezbariérová, to znamená že by měly být vybudovány výtahy."

Ty budou ve všech třech pavilonech, které škola má.

„K každém pavilonu půjde onen výtah schodištěm. Takže se nic bourat nemělo. Mělo by to být víceméně konstrukčně přijatelné. Jediný výtah, který je mimo, ten je přístavbou, tak to je pavilon školní jídelny a družiny. Přes prázdniny je naplánováno udělat hlavní hrubou stavbu, aby se mohlo začít od září učit," dodává ředitel školy František Obr.

Za tyto práce by mělo město zaplatit přibližně 20 milionů korun. V Hradci Králové jsou i další školy, které mají naplánované opravy.

Čtěte také

Jaké to jsou, popisuje mluvčí hradecké radnice Kateřina Šmídová.
„Během letních prázdnin se na základních školách v Hradci Králové bude dělat několik zásadních oprav. Například na Základní škole Plotiště proběhne oprava střechy. Dále na Základní škole Pouchov dojde k opravě anglických dvorků. Jinak celkově na školských zařízeních bude dále také probíhat výměna osvětlení, opravy oplocení, venkovních dlažeb a další zásadní údržbové věci."

Všechny tyto práce by měly být hotové do začátku září.

autoři: Vojtěch Krátký , baj
Spustit audio

Související