Rehabilitace po operacích pohybového aparátu pomohou obnovit funkční schopnosti pacienta

15. listopad 2018

MUDr. Simona Umlaufová, primářka Rehabilitačního oddělení Nemocnice Náchod v naší radioporadně. Tentortát na téma: rehabilitace po operacích pohybového aparátu. 

Snahou a smyslem poopereční rehabiltace je obnovení funkčních schopností organismu pacienta a umožnění brzkého plného návratu do dosavadního běžného života, včetně pracovních i volnočasových aktivit.

MUDr. Simona Umlaufová ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové spolu s Janou Kudyvejsovou

Cílem komplexní léčebné rehabilitace je odstranit nebo co nejvíce ovlivnit postižení pacienta ve všech oblastech, co nejvíce zlepšit kvalitu jeho života a přispět k plné práceschopnosti a také jeho integraci do společnosti.

Celou radioporadnu s MUDr. Simonou Umlaufovou si můžete poslechnout v našem audio-archivu:

autoři: Jana Kudyvejsová , baj
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.