Proč nám nedělá dobře při jízdě autem koukání do mapy nebo mobilu? Co pomůže proti nevolnosti?

22. červenec 2020

Čím jsou způsobené nevolnosti v autě, letadle nebo na lodi? Proč nám nedělá dobře při jízdě automobilem čtení nebo koukání do mapy, případně do mobilu? Co nám proti nevolnostem může pomoci?

MUDr. Maja Střítecká ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

MUDr. Maja Střítecká v naší radioporadně na téma: Co způsobuje letní bolesti uší? Jak poznáme zánět zvukovodu? Co bychom měli mít v cestovní lékárničce?

Čtěte také

V letadle a někdy i v automobilu nám v kopcovitém terénu často zaléhají uši. Proč se to děje? Někdy stačí jen polknout a je vše opět v pořádku, ale představuje to nějakým způsobem i ohrožení našeho zdraví?

I při obyčejném potápění se šnorchlem nebo při skoku do vodu může dojít k zalehnutí a bolesti uší. Čím je to způsobené? Po koupání mohou nastat i záněty uší, jak se můžeme bránit? Pomůže preventivně kapat nějaké kapky před koupáním?

Jana Kudyvejsová a MUDr. Maja Střítecká ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

Celou radioporadnu s MUDr. Majou Stříteckou si můžete poslechnout v našem audio-archivu:

autoři: Jana Kudyvejsová , baj
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...