Pokud se chystáte v létě na dovolenou, je důležité mít cestovní pojištění! Štěstí přeje připraveným

18. červen 2024

Je dobré se na dovolenou pojistit. Podle čeho zvolit pojišťovnu? Co bývá součástí běžného cestovního pojištění? A na co by se měl člověk připojistit? Pojištění storna - k čemu přesně slouží? 

Ředitel Úseku likvidace škod Pojišťovny právní ochrany D.A.S. Tomáš Smolík hovoří v naší radioporadně na téma: dovolená a její pojištění. Lidé se chystají cestovat ve velkém a cestovní pojištění je určitě důležitá součást, když si sjednáváme zájezd nebo dovolenou. Co by mělo být základní součástí pojištění a co bychom si měli určitě zkontrolovat?

Čtěte také

Užijte si dovolenou bez starostí. S cestovním pojištěním vás nic nezaskočí. Za několik korun denně získáte pojištění léčebných výloh i odpovědnosti za škodu.

Cestovní pojištění by mělo být stálou součástí každé cesty za hranice České republiky, ať už soukromé na dovolenou, s cestovní kanceláří nebo pracovní.

Ne vždy na vás čekají jen samé příjemné zážitky, ale mohou na vás číhat i různá nebezpečí.

Co znamená dovolená na míru? (ilustrační foto)

V České republice je například základní zdravotní péče hrazena zdravotní pojišťovnou, v zahraničí byste si ji bez cestovního pojištění museli uhradit sami. Právě proto je zde cestovní pojištění, které vás finančně ochrání v případech, když se v cizině dostanete do potíží.

Na co si dát pozor?

- na výši pojistné částky léčebných výloh a asistenčních služeb (nevyplatí se šetřit)
- na výluky pojišťoven (např. následky teroristických útoků některé nehradí)
- na společný limit pro pojištěnou rodinu (dělíte počtem pojištěných)

Jak se správně zorientovat v pojistných podmínkách? Co všechno zahrnují asistenční služby? Na co dát pozor?

Tomáš Smolík ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

Celou radioporadnu s Tomášem Smolíkem si můžete poslechnout v našem audio-archivu:

autoři: Jana Kudyvejsová , baj
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.