Opravy silnic stále komplikují dopravu v Trutnově. Někde práce už brzy skončí, jinde teprve začnou

15. srpen 2022 09:27

Některé opravy silnic v Trutnově brzy skončí, silničáři finišují s posledními pracemi. Za pár dní ale řidiče čekají další uzavírky a omezení. Kde konkrétně, to zjišťovala reportérka Kateřina Kohoutová.

Čtěte také

Další náročnou zkouškou bude určitě pro řidiče oprava Polské ulice, ta má začít hned po letních prázdninách, tedy 1. září. A trvat má až do jarních měsíců, tedy zhruba půl roku. Půjde konkrétně o úsek od železničního přejezdu po křižovatku s Voletinskou ulicí.

Tento úsek bude kompletně uzavřen od podzimu do jara. Oprava necelé dva kilometry dlouhého úseku přijde na 37 milionů korun. Silničáři plánují opravit povrch vozovky a město potom bude dostavovat chodník na levé straně silnice ve směru na Voletiny.

A objeví se tam také nové stromy. Protože ty špatné, které se nyní v tomto prostoru nacházejí, se musí pokácet.

Čtěte také

A pro zvýšení bezpečnosti vznikne také nový bezbariérový autobusový záliv. To v místě současné autobusové zastávky.

Kudy tedy bude možné projet?

Objízdná trasa je plánovaná ulicemi Voletinská a Náchodská. Ve Voletinské ulici bude také náhradní zastávka autobusové hromadné dopravy. Obyvatelé, kteří v této lokalitě bydlí, budou mít po celou dobu oprav přístup ke svým bytům a domům. A současně bude také zajištěn pravidelný svoz odpadů, jak jsou lidé zvyklí.

Kde a kdy se řidiči mohou těšit na plné zprůjezdnění opravovaných silnic?

Čtěte také

V Trutnově je oprav od začátku léta opravdu hodně a řidiči se musí obrnit velkou trpělivostí. Ale podle mluvčí radnice Michaely Dědkové by do konce letních prázdnin měla z větší části skončit oprava Náchodské ulice. Silničáři už v prvním úseku položili vrstvu asfaltu. Pokládají obruby a následně budou dodělávat chodníky.

Co se týče stavby kruhového objezdu u bývalé porodnice, tam také podle vedení města práce pokročily. Řidiči tam již s opatrností projedou. Zde by měly práce trvat do prosince letošního roku.

A druhá etapa opravy silnice Babí - Prkenný Důl má potom skončit 31. října letošního roku.

Spustit audio

Související