Odborníci řadí krůtu mezi superpotraviny. Zkuste si připravit krůtí steaky s bylinkovou krustou

Máte rádi drůbeží maso? Někdo dává přednost grilovanému kuřeti, jiný má rád drůbeží kousky v nějaké směsi. My pro vás ale máme jiný tip! Zkuste s námi krůtí steaky s bylinkovou krustou. A nebudete litovat.

Ingredience
  • 800 g malých brambor
  • 4 prsní krůtí řízky
  • 1 plechovka sekaných rajčat
  • 4 lžičky dijonské hořčice
  • 2 lžíce oleje
  • 2 plátky celozrnného toastu
  • 2 stroužky česneku
  • 1 svazek majoránky
  • 1 svazek petržele
  • citrónová šťáva

Jen málo tuku a extra velký obsah bílkovin. Krůtí maso patří mezi superpotraviny. Maso je lehce stravitelné. Obsahuje hořčík, draslík a vitamíny B.

Krůta je zajímavá tím, že obsahuje ze 70 procent bílé maso a ze 30 procent maso tmavé. Rozdělit se dá také na devět částí, které se liší chutí, zabarvením i strukturou.

Největší částí jsou krůtí prsa, která mají křehké maso. Stehenní maso připomíná zvěřinové, maso z křídel je něco mezi telecím a kuřecím. Svalnatější jsou letky.

Postup:

Troubu si rozehřejeme na 180 °C.
Krůtí plátky osušíme a z obou stran posolíme a opepříme. V pánvi rozehřejeme olej a krůtí steaky na něm z obou stran opečeme dozlatova. Poté je z pánve vyjmeme a potřeme hořčicí.
Česnek oloupeme, rozdrtíme plochou nože a nasekáme nadrobno. Majoránku i petržel očistíme, zbavíme tuhých stonků a také nasekáme najemno. Toast rozdrtíme a v misce smícháme s bylinkami, česnekem a citronovou šťávou. Rajčata vyndáme z plechovky a mírně je dosladíme. Brambory oloupeme a pokrájíme na poloviny.
Na dno menšího pekáčku dáme rajčata a brambory. Mezi ně rozložíme krůtí steaky, které pokryjeme bylinkovou krustou. Vše dáme do trouby na půl hodiny.
Ke konci pečení steaky a brambory vyjmeme. Omáčku ochutnáme a dochutíme. V případě potřeby ji trochu naředíme rajským protlakem.

 

Krk a boky se hodí do polévek, tyto části jsou více tučné. Na krůtě je delikátní částí biskup. Nejtučnější část masa se s oblibou peče. Bedra se hodí na přípravu medailonků a využitelné jsou samozřejmě i vnitřnosti.

autor: KAB

Související

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...