Obsluha restaurací musí kontrolovat u hostů bezinfekčnost. Jak to vypadá v centru Hradce Králové?

2. listopad 2021 07:43

Od pondělí 1. listopadu platí kvůli zhoršující se epidemické situaci přísnější pravidla v restauracích a kavárnách. Obsluha tam musí u zákazníků kontrolovat bezinfekčnost. Reportérka Michaela Vančurová obešla podniky v centru Hradce Králové a zjišťovala podrobnosti.

Jak to tedy přes obědy v restauracích v centru Hradce Králové vypadalo?

Čtěte také

Byla jsem v restauracích na hradeckém Velkém náměstí a musím říci, že kolem poledne tam bylo znatelně méně lidí než kolik jich tam bývá obvykle.

V jedné z restaurací mi řekli, že je tam zhruba desetkrát méně lidí, jiná restaurace byla třeba naprosto prázdná. Obsluha všech oslovených restaurací se ale shodla, že když už lidé přijdou, tak ve většině případů mají doklad o bezinfekčnosti připravený.

Když jsem se provozovatelů ptala, jakou odhadují návštěvnost v další dny, tak sami nevěděli a jsou spíše skeptičtí.

Dopoledne jsi navštívila i kavárny, jak to vypadalo tam?

I v kavárnách v centru Hradce Králové se obsluha shodla, že ranní návštěvnost byla menší, než jak to tam vypadá normálně.

Pivo

Například kolem 10. hodiny jsem byla v kavárně, kde podávají i snídaně a personál mi řekl, že obvykle tam v tento čas bývá plno, teď tam byly pouze jednotky lidí.

Čtěte také

U prokazování bezinfekčnosti ve většině případů také problém nebyl. Nicméně našli se i lidé, kterým se opatření nelíbilo a tak kavárnu hned opustili.

Pojďme si připomenout, jaké přesně opatření v restauracích platí?

Při příchodu do stravovacího zařízení se host musí prokázat bezinfekčností. Takže je nutné ukázat buď negativní test, potvrzení o dokončeném očkování nebo o prodělání nemoci covid 19 v posledním půl roce.

A jak jsem si přes poledne ověřila, jeden z těchto dokladů personál zkontroluje ve chvíli, kdy usedneme ke stolu.

Spustit audio

Související