O půlnoci začala platit zpřísněná protiepidemická opatření na Trutnovsku, Sokolovsku a Chebsku

12. únor 2021 09:46

Ve třech okresech v Česku začala úderem půlnoci platit zpřísněná protiepidemická opatření. Omezila pohyb lidí a zpřísnila také například nošení roušek. Nová pravidla schválená vládou se týkají Sokolovska, Chebska a také Trutnovska. Regiony patří mezi covidem nejvíce zasažené. 

Přímo na hranici trutnovského okresu podrobnosti zjišťoval reportér Martin Pařízek.

Velmi mrazivou noční službu za sebou mají policisté, kteří úderem půlnoci nastoupili na Trutnovsku do služby. Ráno tady bylo -11 až -13 stupňů Celsia.

Čtěte také

Policie přes o půlnoci začala s namátkovými kontrolami. Hlídky zajímá, jestli lidé mířící na Trutnovsko mají důvod k cestě, přesně podle vládního nařízení. To znamená, jestli tu mají bydliště nebo trvalý pobyt, jestli cestují za prací nebo do školy případně k lékaři.

Kontroly jsou také v opačném směru, tedy v případě, jestli lidé mohou z Trutnovska vycestovat.

Na silnici první třídy číslo 14 mezi Valteřicemi a Vrchlabím kontroly právě ráno začínají.

Na kolika místech policie bude kontrolovat řidiče?

Celkem je to 36 míst na hranicích trutnovského okresu a jsou to i tři stanoviště na hranicích s Polskem. Tedy Královec, Žacléř a Pomezní Boudy.

Čtěte také

Do tohoto opatření bude na východě Čech zapojeno každý den 280 policistů a službu dočasně posílí i policisté z jiných krajů. Hlídky se budou střídat po dvanáctihodinových službách.

Dotknou se kontroly nějak i autobusové a vlakové dopravy?

Rozhodně budou policisté hlídkovat také na nádražích a u autobusových terminálů. Tady bude kontrola namátková, kdo nemá na Trutnovsku co dělat a neprokáže důvod své cesty, tak se bude muset vrátit.

Celé opatření vláda vydala na základě nouzového stavu, ten ale ve čtvrtek večer poslanci neprodloužili. A to znamená, že tato opatření potrvají na Trutnovsku, Sokolovsku a Chebsku jen do pondělí 15. února a skončí právě s koncem nouzového stavu.

autoři: Martin Pařízek , baj
Spustit audio

Související