Léto s šéfkuchařem Radkem Pálkou. Kouzlíme v kuchyni aneb Oslaďme dětem konec prázdnin

21. srpen 2020

Sladká teplá jídla mají v Čechách mnoho příznivců, zejména mezi dětmi. A není divu, tradiční kuchyně je plná receptů, které uspokojí milovníky sladkých chutí. Ovocné knedlíky, kynuté buchty, žemlovka nebo buchtičky se šodó. Dali byste si? Oblíbené jsou také lívance, palačinky, vafle nebo muffiny, které lze podávat i za studena. 

Radek Pálka se synem Vojtěchem ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

Někdo je miluje horoucí láskou a někdo je zkrátka nemusí vůbec. Sladká jídla jsou oblíbená hlavně u dětí a některým ta obliba vytrvá i do dospělosti. S nostalgií vzpomínáme na babiččiny meruňkové nebo borůvkové knedlíky, nudle s mákem a šišky se strouhankou.

Čtěte také

A občas si tajně uděláme krupicovou kaši s nastrouhanou čokoládou a rozpuštěným máslem, kterou ujídáme dokolečka dokola jako zamlada. A co teprve buchtičky se šodó? Hvězdný pokrm školních jídelen! (Možná jediný)

Říká se, že jídlo musí být hezké na pohled, protože jíme i očima. A největšími odborníky na takové vaření jsou děti. Sladká hlavní jídla jsou trochu specifikem české kuchyně, v zahraničí to většinou není nic obvyklého.

Muffiny, které lze podávat i za studena, jsou u dětí oblébené

Podlehněte nostalgii a uvařte dětem podle receptů Radka Pálky na konci prázdnin něco dobrého a sladkého!

Recepty z Českého rozhlasu
Mám to štěstí, že celé léto, vždy v pátek v čase 11:00 - 12:00 jsem hostem Českého rozhlasu v Hradci Králové v pořadu ,,Léto s šéfkuchařem Radkem Pálkou".

Celou radioporadnu s Radkem Pálkou si můžete poslechnout v našem audio-archivu:

autoři: Blanka Malá , baj
Spustit audio

Související