„Kuchařka“ pro zdraví. Průvodce nejčastějšími dětskými nemocemi pro všechny rodiče

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jana Kudyvejsová a MUDr. Ladislav Hanousek

Zkušený královéhradecký pediatr MUDr. Ladislav Hanousek vydal publikaci nazvanou „Maminko, není mi dobře". Kniha je určená rodičům jako rychlý průvodce nejčastějšími dětskými nemocemi. O své zkušenostmi se s námi Ladislav Hanousek podělil v naší radioporadně.

„Už jsem postupně vydal čtyři cestopisné knihy a tak tohle je první zdravotnická. Z mého oboru," usmívá se MUDr. Ladislav Hanousek.

Horečka není nemoc, je to příznak nemoci

„Je opravdu jako kuchařka. Snažil jsem se, aby to v rámci možností vůbec nemělo onen zdravotnický charakter. Aby čtenář při čtení knihy pochopil princip chorob a jejich léčbu. Zejména léčbu oněch trvale špatně léčených mýtů. Například toho, když se objeví u dětí zvýšená teplota, tak mají lidé tendenci ji ihned srážet. Ovšem zvýšená teplota není nemoc, je to pouze příznak nemoci. A je důkazem toho, že tělo s nemocí bojuje a mobilizuje imunitní systém. Samozřejmě jiné to je potom už při vysokých horečkách," vysvětluje MUDr. Ladislav Hanousek.

„Maminko, není mi dobře", nová kniha MUDr. Ladislava Hanouska

A hned ještě upřesňuje, v jakých chvílích a komu může být nová knížka užitečná.
„Publikace „Maminko, není mi dobře" je určena k tomu, aby ji měli rodiče nebo prarodiče po ruce v době, kdy jejich lékař není na blízku. Nejde o suplování za ostatní pediatry, ale pro případ, že doktor není v dosahu."

Řeč přišla také na prevenci

„Já mám pro prevenci takových těch podzimních respiračních chorob a nachlazení nejraději třapatku. To je rostlina, latinsky Echinacea, s jejíž pomocí léčili své choroby již staří indiáni v Americe. Ale je třeba s tím začít již v srpnu a září, ještě než začne ona sezóna respiračních onemocnění," říká na závěr MUDr. Ladislav Hanousek.

Jistě mnoho rodičů ocení knihu a cenné rady, které představují přes dvacet let lékařských zkušeností. Jsou teď otištěny na papír a mohou kdykoliv pomoci.

Celou radioporadnu s MUDr. Ladislavem Hanouskem si můžete poslechnout v našem audio-archivu:

Spustit audio
autoři: Jana Kudyvejsová , baj

Odebírat podcast

Související