Indické kuře tanduri

Recept: Předkrm: šátečky z listového těsta naplněné krevetami a zeleninouHlavní jídlo: indické kuře tanduri, rýže s nudlemi a mandlemi a banány pečené na medu a másle

Suroviny:
Předkrm: listové těsto, hladká mouka, krevety, mladé zelí, cukrový hrášek, paprika, mrkev, jarní cibulka, chilli paprička, vejce, zázvor a seznam.
Hlavní jídlo: kuřecí stehna, jogurt, olej, máslo, rýže, loupané mandle (popř. mandlové hranolky), vlasové nudle, tvrdší banány, jablka, sůl, pepř, kari, koření tandori masala.

Postup:
Předkrm:
Listové těsto rozválíme, vytvoříme šátečky a ty naplníme. Jako náplň použijeme na malé kousky nakrájené krevety, marinované limetkovou šťávou, orestované se zázvorem a chilli papričkou. Zvlášť orestujeme zeleninu (mladé zelí, cukrový hrášek, paprika, mrkev a jarní cibulka - vše na drobno nakrájené). Šátečky naplníme směsí krevet a zeleniny, potřeme rozšlehaným vejcem, posypeme seznamem a ještě lehce osolíme. Pečeme v rozpálené troubě do růžova.
Hlavní jídlo:
Kuřecí stehna vložíme do pekáče a zalijeme mírně osoleným jogurtem. Po chvíli kuře z jogurtu vyndáme a posypeme kořením tandori masala. Necháme odležet a pečeme v rozpálené troubě asi hodinu a čtvrt (většinu času máme pekáč překrytý alobalem).
Rýži basmati spaříme horkou vodou a propláchneme v cedníku. Mezitím nasekáme mandle, které na oleji krátce orestujeme, přidáme syrové vlasové nudle (a ještě krátce orestujeme do zlatova) a propláchnutou rýži. Osolíme a zalijeme 1,5 násobkem vody. Dusíme do měkka.
Banány rozkrojíme asi na tři díly, jablka na osminky, posypeme kari a pepřem a několik minut opečeme na másle s medem.

Vaříme s Habadějem v sobotu 25. června 2011 v 11:10 hodin. Dobrou chuť přeje ČESKÝ ROZHLAS HRADEC KRÁLOVÉ, JANA HÁZOVÁ a VÁCLAV PLECHÁČEK.

Václav Plecháček
Jana Házová