Hradecké rodiny s dětmi čeká cesta lesem za pohádkovými bytostmi lemovaná spoustou úkolů a her

20. září 2019 10:42

V sobotu 21. září od 10 hodin startuje u Lesního hřbitova v malšovických lesích v Hradci Králové 5. ročník Pohádkového lesa. Návštěvníci se vydají na zábavnou cestu lesem s rozličnými pohádkovými bytostmi, jež je provedou spoustou úkolů a her. 

Sociální organizace z Hradce Králové Centrum pracovní rehabilitace pořádá letos tuto akci pro děti pod hlavičkou svého dceřiného zapsaného ústavu HANDIC-UP!. Na 8 stanovištích čekají na děti pohádkové bytosti, které jim pomáhají plnit různé úkoly.

Čtěte také

Zábavnou formou tak sociální organizace přibližují dětem život s handicapy - zrakovým, sluchovým či pohybovým. V cíli čeká na návštěvníky rozmanitý doprovodný program - projížďky na koních, malování na obličej, ukázky výcviku psů nebo bohaté občerstvení.

„Tehdy před 5 lety jsme si mysleli, že akce bude jednorázová záležitost, ale zalíbilo se to jak nám, tak zjevně i návštěvníkům, kterých, k naší radosti, rok od roku přibývá. Loni jich přišlo přes 600,“ říká ředitel zapsaného ústavu HANDIC-UP Mgr. Michal Vejprava.

U Lesního hřbitova v malšovických lesích v Hradci Králové se uskuteční 5. ročník Pohádkového lesa

Organizátoři jsou pro zábavu a pozitivní vnímání dětí přestrojeni za různé pohádkové bytosti – během let Pohádkovým lesem prováděli Rumcajs s Mankou, Křemílek s Vochomůrkou, Ferda Mravenec, Maková panenka s motýlem Emanuelem, loupežníci, čerti nebo vodníci a mnoho dalších.

Čtěte také

Během téměř 4 kilometrové trasy si děti vyzkoušejí různé úkoly, které jim přibližují obtíže, s nimiž se handicapovaní setkávají každodenně.

„Měli jsme tu třeba chůzi lesem se zavázanýma očima s doprovodem, plnění úkolů za navigace rodiče či sourozence, poznávání věcí pouze pomocí hmatu a tak dále,“ přibližuje záběr akce ředitel Vejprava.

V cíli trasy, u Rytířského hradiště v malšovických lesích, je připraven rozmanitý doprovodný program – projížďky na koních a ukázky hippoterapie, ukázky kynologického výcviku, malování na obličej.

U Lesního hřbitova v malšovických lesích v Hradci Králové se uskuteční 5. ročník Pohádkového lesa

„Jsme nadšeni, že vize Pohádkového lesa vyrostla z jednorázového nápadu v krásnou každoroční akci pro děti a jejich smích,“ uzavírá ředitel Michal Vejprava.

Čtěte také

Vstupné je dobrovolné. Z případných příspěvků ze vstupného hodlá pořadatel zvelebit prostor terapeutické zahrady, kterou provozuje na adrese svého sídla v Malšovicích v Hradci Králové. Zahrada „jede“ druhým rokem ve zkušebním provozu co se týká zkušebních pěstění plodin a bude sloužit pro účely pracovních exkurzí a relaxačních návštěv klientům partnerských sociálních služeb, seniorům a studentům speciálních škol.

V řadách organizátorů na stanovištích jsou zástupci z partnerských organizací z Hradce Králové a okolí, které handicapovaným pomáhají. Na letošním ročníku Pohádkového lesa spolupracují například Speciální školy Hradec Králové, DANETA, Tyflocentrum, Kaden, Mammahelp a Centrum pracovní rehabilitace.

Pohádkový les je bohulibá akce, kterou dosud každoročně pořádalo Centrum pracovní rehabilitace Hradec Králové. Letos poprvé převzal pořadatelství dceřiný zapsaný ústav HANDIC-UP! a Centrum pracovní rehabilitace „ustoupilo“ do řad partnerů akce.

U Lesního hřbitova v malšovických lesích v Hradci Králové se uskuteční 5. ročník Pohádkového lesa
autor: baj | zdroj: Navimedia s.r.o.
Spustit audio

Související