Hradecká fakultní nemocnice v loňském roce hospitalizovala zhruba 3000 pacientů s covidem-19

11. leden 2022

Fakultní nemocnice Hradec Králové v roce 2021 hospitalizovala zhruba 3000 pacientů s COVID-19, což bylo téměř dvakrát více než v roce 2020. Největší nápor pacientů nemocnice evidovala v únoru a březnu, naopak z pohledu hospitalizací pacientů s COVID-19 byly nejklidnější letní měsíce, kdy se jednalo jen o jednotky pacientů. 

Čtěte také

Nemocnice také eviduje meziroční výrazný nárůst počtu provedených diagnostických testů, kterých bylo přibližně 300.000. V lednu 2021 nemocnice také začala očkovat proti COVID-19 a za rok se podařilo podat téměř 215.000 dávek vakcín.

„Byl to mimořádný rok, kdy jsme museli kromě běžného provozu nemocnice například zajišťovat provoz odběrového centra či loni v lednu otevřeného očkovacího centra. Velmi vysoké počty provedených testů a podaných dávek vakcín svědčí o mimořádném nasazení zaměstnanců nemocnice a dalších, kteří nám v loňském roce pomáhali. Všem bych chtěl za toto nasazení poděkovat,“ uvedl ředitel FN HK prof. MUDr. Vladimír Palička, CSc., dr. h. c.

Čtěte také

Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové je nyní hospitalizovaných zhruba sedm desítek pacientů s COVID-19, z toho zhruba třetina vyžaduje umístění na jednotkách intenzivní péče.

Nemocnice je připravena vzhledem k předpokládanému nárůstu počtu případů onemocněním COVID-19, zejména variantou omikron, opět navýšit počet oddělení, která budou zajišťovat péči o covidové pacienty.

Nemocnice vloni provedla téměř 150.000 PCR testů, přes 15.000 antigenních testů na klinických pracovištích, přes 105.000 antigenních testů zájemců z řad veřejnosti a přes 26.000 antigenních testů zaměstnanců.

Čtěte také

Nejvyšší počty testů, více než 40.000, bylo provedeno v průběhu měsíce března, naopak nejméně, méně než 10.000 testů bylo provedeno v září.

Velký nápor během loňského roku zažívalo očkovací centrum FN HK, které zahájilo provoz v sobotu 2. ledna, kdy vakcínu dostalo prvních zhruba 150 lidí, za celý rok bylo podáno téměř 215.000 dávek vakcín proti COVID-19 a centrum i nadále pokračuje v aplikaci vakcín.

autoři: Jakub Sochor , baj
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Procházet se vesmírem a dotýkat se hvězd je možné i ve svěrací kazajce…

Jan Pokorný, moderátor

Jack London Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách

Koupit

Vězeň Darrell Standing, původně profesor agronomie, byl za vraždu svého kolegy odsouzen na doživotí. Pět let pak strávil ve tmě v samovazbě, dost často i ve svěrací kazajce.