Fakultní nemocnice Hradec Králové omezuje do odvolání návštěvy svých hospitalizovaných pacientů

15. září 2020 10:25

Fakultní nemocnice Hradec Králové od úterý 15. září 2020 omezuje návštěvy hospitalizovaných pacientů na dvě hodiny denně, ke každému pacientovi může přijít pouze jeden člověk v čase od 15:00 do 17:00 hodin. 

Čtěte také

Oddělení, kde jsou hospitalizováni COVID-19 pozitivní pacienti a kde jsou vyhlášeny karanténní opatření, jsou pro návštěvy uzavřena. FN HK opatření přijímá v souvislosti se současným nárůstem COVID-19 pozitivních případů v celé České republice.

„Výjimkou jsou návštěvy dětských pacientů a pacientů v terminálním stadiu, i nadále je také možná účast doprovodu rodičky u porodu,“ uvedla vedoucí oddělení nemocniční hygieny FN HK MUDr. Lenka Hobzová, Ph.D.

Případné vyhlášení plošného zákazu návštěv v nemocnici se bude odvíjet od aktuální epidemiologické situace, současné opatření je v platnosti do odvolání.

Čtěte také

Pro návštěvy platí nutnost mít při vstupu do objektů FN HK ochranu úst a nosu, při vstupu na oddělení si musí vydezinfikovat ruce.

Na návštěvy by rozhodně neměli přicházet lidé s příznaky respiračních onemocnění, například teplotou či kašlem, jedná se o ochranu zdraví hospitalizovaných pacientů i zaměstnanců nemocnice.

autor: baj | zdroj: Fakultní nemocnice Hradec Králové
Spustit audio

Související