Fakultní nemocnice Hradec Králové omezuje do odvolání návštěvy svých hospitalizovaných pacientů

15. září 2020 10:25
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Fakultní nemocnice Hradec Králové je finančně nejzdravějším zdravotnickým zařízením mezi fakultními nemocnicemi

Fakultní nemocnice Hradec Králové od úterý 15. září 2020 omezuje návštěvy hospitalizovaných pacientů na dvě hodiny denně, ke každému pacientovi může přijít pouze jeden člověk v čase od 15:00 do 17:00 hodin. 

Čtěte také

Oddělení, kde jsou hospitalizováni COVID-19 pozitivní pacienti a kde jsou vyhlášeny karanténní opatření, jsou pro návštěvy uzavřena. FN HK opatření přijímá v souvislosti se současným nárůstem COVID-19 pozitivních případů v celé České republice.

„Výjimkou jsou návštěvy dětských pacientů a pacientů v terminálním stadiu, i nadále je také možná účast doprovodu rodičky u porodu,“ uvedla vedoucí oddělení nemocniční hygieny FN HK MUDr. Lenka Hobzová, Ph.D.

Případné vyhlášení plošného zákazu návštěv v nemocnici se bude odvíjet od aktuální epidemiologické situace, současné opatření je v platnosti do odvolání.

Čtěte také

Pro návštěvy platí nutnost mít při vstupu do objektů FN HK ochranu úst a nosu, při vstupu na oddělení si musí vydezinfikovat ruce.

Na návštěvy by rozhodně neměli přicházet lidé s příznaky respiračních onemocnění, například teplotou či kašlem, jedná se o ochranu zdraví hospitalizovaných pacientů i zaměstnanců nemocnice.

autor: baj | zdroj: Fakultní nemocnice Hradec Králové
Spustit audio

Související