Fakultní nemocnice Hradec Králové od pondělí 21. února upravuje provoz očkovacího centra COVID-19

21. únor 2022 08:37

Očkovací centrum COVID-19 Fakultní nemocnice Hradec Králové od pondělí 21. února 2022 upravuje svou provozní dobu. Důvodem je výrazný pokles zájmu o očkování ze strany veřejnosti, nemocnici změna umožní snížit počet zaměstnanců, kteří se na očkování podílejí. 

Čtěte také

Novinkou bude, že v provozní době očkovacího centra bude možné i očkování bez předchozí registrace. Do současné doby bylo v centru podáno více než 230.000 dávek vakcíny proti COVID-19.

„Zatímco na začátku ledna jsme v pracovních dnech podávali zhruba 600 dávek vakcíny proti COVID-19, nyní je zájem několikanásobně nižší a nadále zvolna klesá, nyní podáváme zhruba sto dávek vakcíny denně. Proto můžeme provoz centra optimalizovat, v nové provozní době počítáme i s vyhrazeným prostorem pro aplikaci nové vakcíny Nuvaxovid, která by měla být k dispozici v nejbližší době - pro zájemce, kteří dosud nebyli očkováni,“ uvedl vedoucí Očkovacího centra FN HK MUDr. Pavel Kosina.

Vakcinační centra Covid-19 ve FN HK

Očkovací centrum FN HK bude v provozu v odpoledních hodinách v přízemí Pavilonu interních oborů FN HK (očkovací místo č. 1) každé pondělí a pátek od 15:30 do 19:30 hodin.

Ve středu, čtvrtek a pátek bude zajištěno očkování v dopoledních hodinách na Pavilonu profesora Bašteckého (očkovací místo č. 2) v čase od 8:00 do 14:00 hodin.

V úterý se budou i nadále v čase 14:00 až 19:00 hodin očkovat děti ve věku 5 až 11 let v budově Dětské kliniky FN HK (očkovací místo č. 3).

Čtěte také

I nadále bude každý měsíc vypisován minimálně jeden víkendový termín na očkování.

„Ačkoliv provoz očkovacího centra omezujeme, chceme zájemcům o očkování nabídnou možnost očkování v čase, který jim vyhovuje, ať se jedná o dopoledne, odpoledne či víkend. Podrobnější informace o provozní době najdou zájemci o očkování od pondělí na www.fnhk.cz, kde je i odkaz na rezervační systém,“ dodal Pavel Kosina.

autoři: Jakub Schmidt , baj
Spustit audio

Související