Dobrý horolezec je ten, co přežil a vrátil se dolů. Jan Trávníček není žádný sběratel vrcholů

22. listopad 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Honza Tráva Trávníček na vrcholu himalájské K2

V pátek 22. listopadu byl hostem Lady Klokočníkové v živém vysílání z rozhlasové kavárny District 5 v Havlíčkově ulici v Hradci Kárlové po 11. hodině úspěšný horolezec a cestovatel Jan Tráva Trávníček.

Jan Trávníček alias Honza Tráva - úspěšný horolezec a cestovatel, který stanul jako 5. Čech a 200. na světě bez použití umělého kyslíku na vrcholu obávané, druhé nejvyšší hory světa - K2 (8 611 m).

Povedlo se mu to s Radkem Jarošem, který tímto výstupem dokončil Korunu Himaláje.

Hory mám rád a pokud není jiná možnost, vrátím se i na stejné místo.
Jan Tráva Trávníček, horolezec

Jan Trávníček se narodil v Plzni. Původním povoláním je geodet. Působí také jako pedagog, manažer hudební skupiny a organizátor cyklistických závodů. Ve vysokých horách začal lézt v roce 2000.

Jan Trávníček

Doslova před několika hodinami se horolezec Jan Tráva Trávníček, Páteční host v rozhlasové kavárně District 5, vrátil z další výpravy do Nepálu. Co tam všechno prožil, i na to se jej ptála Lada Klokočníková:

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...