Dobrý horolezec je ten, co přežil a vrátil se dolů. Jan Trávníček není žádný sběratel vrcholů

22. listopad 2019

V pátek 22. listopadu byl hostem Lady Klokočníkové v živém vysílání z rozhlasové kavárny District 5 v Havlíčkově ulici v Hradci Kárlové po 11. hodině úspěšný horolezec a cestovatel Jan Tráva Trávníček.

Jan Trávníček alias Honza Tráva - úspěšný horolezec a cestovatel, který stanul jako 5. Čech a 200. na světě bez použití umělého kyslíku na vrcholu obávané, druhé nejvyšší hory světa - K2 (8 611 m).

Povedlo se mu to s Radkem Jarošem, který tímto výstupem dokončil Korunu Himaláje.

Hory mám rád a pokud není jiná možnost, vrátím se i na stejné místo.
Jan Tráva Trávníček, horolezec

Jan Trávníček se narodil v Plzni. Původním povoláním je geodet. Působí také jako pedagog, manažer hudební skupiny a organizátor cyklistických závodů. Ve vysokých horách začal lézt v roce 2000.

Jan Trávníček

Doslova před několika hodinami se horolezec Jan Tráva Trávníček, Páteční host v rozhlasové kavárně District 5, vrátil z další výpravy do Nepálu. Co tam všechno prožil, i na to se jej ptála Lada Klokočníková:

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.