Zdravé pánevní dno a cvičení pilates! Všem ženám poradí Mgr. Soňa Šplíchalová

5. prosinec 2018

Profesionální instruktor pohybové metody PILATES Mgr. Soňa Šplíchalová v naší radioporadně. Tentokrát na téma: cvičení pilates a zdravé pánevní dno! Lektorka cvičení pilates Mgr. Soňa Šplíchalová dobře ví, o čem mluví. 

Motto mého života : Čas býti šťasten, je právě teď, místo na kterém budeš šťasten je právě zde a jediná cesta, jak býti šťasten, je činiti druhé šťastnými.

Motto mého cvičení : Jediná cesta jak zůstat trvale štíhlý, je přeměnit tukové zásoby ve svaly.

Hýbejte se
Pravidelný pohyb je nejúčinnější zbraň proti stresu a depresím. Fyzickou aktivitou se naše mysl a vůle stává odolnější, pevnější...Tělo spaluje chemické látky, které se vylučují vlivem stresu a stažené svaly se uvolní.

Tělo si vytvoří endorfíny, hormony štěstí a hlavně je prokázané, že fyzickou zátěží, tedy aktivním odpočinkem, se Vaše tělo a mysl regenerují až 60x více než ležením na sedačce.

Mgr. Soňa Šplíchalová ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

Celou radioporadnu s Mgr. Soňou Šplíchalovou si můžete poslechnout v našem audio-archivu:

autoři: Blanka Malá , baj
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.