Zázrak přírody, herečka a operní diva Soňa Červená, miluje Hradec Králové. Cítí tady své kořeny

20. prosinec 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Soňa Červená v rozhlase natáčela pro posluchače svou knihu Stýskání zažehnáno

Herečka a operní diva Soňa Červená je spolu s hercem a režisérem Janem Sklenářem hostem pátečního přímého přenosu z rozhlasové kavárny District 5 v Havlíčkově ulici v Hradci Králové 20. prosince od 10:00 hodin. 

Soňa Červená okouzlila svým hlasem i šarmem publikum mnoha slavných scén v Evropě i Americe. Umělecká dráha světově proslulé Soni Červené čítá sto operních rolí v pěti tisících vystoupeních na jevištích pěti kontinentů.

Čtěte také

Celovečerní dokumentární film Olgy Sommerové o této operní pěvkyni a herečce s názvem Červená je příběhem ženy, jejíž malé dějiny, soukromý a profesní život ovlivnil běh velkých dějin Evropy 20. století.

Soňa Červená je zosobněním československých dějin v kostce. Otce věznili v Terezíně, matka přežila Ravensbrück, ale po komunistickém puči zemřela roku 1948 ve vězení na Pankráci. A Soňa Červená musela emigrovat.

Třicet let žila v emigraci a prožila výjimečný život

Spolu s Janem Sklenářem natáčela loni Soňa Červená v hradeckém rozhlase pro posluchače svou knihu Stýskání zažehnáno jako pětidílnou četbu na pokračování.

Nenechte si ujít příjemně strávenou hodinku ve společnosti šarmantní dámy.

Spustit audio

Související