Základní školy v Hradci Králové chystají zápisy do prvních tříd. Letos přijdou i děti z Ukrajiny

29. březen 2022 07:28

V Hradci Králové se letos zápisy do prvních tříd základních škol uskuteční v pátek 8. dubna a v sobotu 9. dubna. Děti tak po dvou letech pandemie koronaviru přijdou do školy osobně. Hradecké školy budou přijímat i děti z Ukrajiny. Ty budou mít v Hradci Králové zápis 10. června.

Čtěte také

„Máme to ošetřené tak, že si od 1. dubna budou moci vyplnit rodiče elektronickou přihlášku,“ říká ředitel Základní školy Bezručova František Obr.

V Hradci Králové budou zápisy do prvních tříd v pátek 8. dubna a v sobotu 9. dubna. „Letos bychom chtěli v prvním ročníku opět otevřít tři třídy s maximálním počtem celkově 78 dětí. Pokud by jich dorazilo opravdu hodně, tak bychom mohli zkusit otevřít ještě čtvrtou první třídu, jako jsme to udělali před pěti lety."

Do první třídy plánují 10. června přijmout i děti z Ukrajiny. Do jiných ročníků přicházejí ale průběžně. „Z Ukrajiny nám dodnes nastoupilo do školy 7 dětí a ve čtvrtek přijdou další čtyři. Takže tento týden to bude 11 nově příchozích. Děti jsou rozděleny podle věku a je to asi od 3. do 7. třídy.

Čtěte také

Na Základní škole Štefcova v Hradci Králové plánují otevřít tři třídy pro prvňáčky a podle ředitele školy Eduarda Hlávky počítají také s dalšími dětmi z Ukrajiny. „U nás je už trošku prostorový problém, takže asi nemůžeme přijmout úplně všechny. Máme v plánu otevřít tři první třídy v celkovém počtu 83 žáků. Pro ty ukrajinské děti bude těch míst jistě méně, protože kapacita školy je už poměrně naplněna.

„V současné době je těch ukrajinských dětí 13 a plánujeme, že bychom jich tak ještě 10 až 15 vzali v tom dodatečném zápisu, dodává Eduard Hlávka.

Podle hradeckého magistrátu se letos k zápisu chystá více než 900 dětí.

autoři: Eliška Horáková , baj
Spustit audio

Související