Za Sokolské stezky získali cvičitelé ze Dvora Králové nad Labem titul Kolektiv Sokola roku 2020
Tým cvičitelů Sokola Dvůr Králové nad Labem vymyslel, jak obohatit život v pandemii a přitom neporušit nařízení vlády. Za zpříjemnění života lidí z Královédvorska a okolí na podzim a v závěru loňského roku teď dvorští Sokolové získali celostátní ocenění Kolektiv roku 2020.
Za sokolskou vzdělavatelkou, cvičitelkou a trenérkou Pavlínou Špatenkovou, která se podílela na vytvoření Sokolských stezek za zdravím, se do Dvora Králové nad Labem vydala redaktorka Vlaďka Wildová.
Čtěte také
Ve Dvoře Králové nad Labem a okolí se sokolům povedlo připravit deset Sokolských stezek za zdravím. Nejprve to bylo šest stezek, na kterých účastníci hledali krabičky s pokladem. Prémií pak byla sedmá stezka, bonusová.
Na podzim připravili Sokolíkovu pohádkovou stezku určenou především mladším dětem. Za devět dní se na ní vystřídalo kolem 450 osob, zdaleka to nebyly jen děti. Malí i velcí plnili zábavné úkoly na čtrnácti stanovištích. Akce se účastnili jak sokolové, tak široká veřejnost. Ohlasy a e-maily na úspěšnou a zajímavou akci byly velké.
Čtěte také
Následovala Sokolíkova městská stezka. Ta vedla po městě a účastníci hledali odpovědi na otázky podle plánu města. Akce byla určena především školní mládeži, ale příležitosti vyjít si městskou stezkou za zdravím využili i dospělí a rodiny s dětmi. Tentokrát se zapojilo na dvě stovky lidí.
Všechno bylo uzavřené, všechno bylo jinak. Ale poutníci přišli!
„Sportoviště byla zavřená, biografy, divadla.. A my si při přípravě stezek původně říkali, že když nikdo nepřijde, tak si to alespoň užijeme my, potěšíme svoje děti a nějaké ty naše sokolíky. … Ale všechno bylo jinak. Na stezky dorazila široká veřejnost," vzpomíná s úsměvem Pavlína Špatenková, sokolská vzdělavatelka, cvičitelka a trenérka.
Čtěte také
Poslední desátá stezka byla připravena o Vánocích jako Sokolíkova vánoční stezka. Byla to vánoční vycházka s pětadvaceti zastaveními, která poutníky seznámila s vánočními zvyky.
Na konci cesty třeba zdobili i sokolský vánoční stromeček, ke kterému mohli zájemci přinést něco na přilepšenou zvířátkům. A ve skále na ně čekalo překvapení - osvětlený betlém. Této stezky se za sedm dní zúčastnilo kolem 400 lidí.
„Říkali jsme si, že ta vánoční stezka musí být něco extra. A ono se to povedlo. Na Záboří vzniklo magické místo s betlémem, to se musí zažít. Celý týden sem proudili poutníci, kteří si s námi přišli užít adventní čas. Bylo jich opravdu hodně a my měli radost!"
Sokolské stezky celkem vylákaly k procházkám v přírodě víc než tisíc lidí z Královédvorska a okolí. Tým cvičitelů tak dokázal zpříjemnit život za nouzového stavu mnoha lidem, ocenění si tak určitě zaslouží!
Související
-
Chci projevit úctu a zachovat vzpomínky. Pro budoucí generace už bude Protektorát neuvěřitelný
Sokolka a župní vzdělavatelka Pavlína Špatenková chystá novou knihu o historii odboje v Sokolské župě Podkrkonošské-Jiráskově za 2. světové války.
-
Úpická sokolská jednota je jednou z nejstarších u nás. Byla založena před 150 lety v roce 1868
Všesokolský slet v Praze se blíží. Jeho 16. ročník se bude ale v mnohém lišit, protože bude také oficiální oslavou 100. výročí vzniku našeho novodobého státu.
-
Členové TJ Sokol Česká Skalice pomáhali při opravách své sokolovny. Sokolky právě šijí nové závěsy
V České Skalici končí opravy sokolovny za zhruba dvacet milionů korun. Největší díl práce udělala stavební firma, na úpravách se významně podíleli i sami členové Sokola.
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.