VIDEO: Ve zdravém těle je i zdravý duch. Sokolové zvou všechny do virtuálních tělocvičen

24. březen 2020

Uzavření nejen sokoloven, ale i venkovních sportovišť, vede v těchto dnech členy Sokola k aktivitám, jak udržet cvičence v dobré fyzické kondici. Aktivní sokolské jednoty tak už nabízejí nejen svým, ale i dalším členům alespoň možnost cvičení přes internet.

Čtěte také

„Na Instagram a Facebook jsme ihned po uzavření sportovišť umístili první příspěvky s gymnastickou a atletickou výzvou. Vybídli jsme cvičence, aby se při cvičení vyfotografovali nebo natočili krátká videa. Od té chvíle nám začaly přicházet příspěvky, jak děti doma posilují, běhají, skáčou přes švihadlo a tak dále, říká Pavlína Špatenková, vzdělavatelka sokolské župy a cvičitelka Sokola ve Dvoře Králové.

„V naší sokolské župě Podkrkonošské-Jiráskově se do podobných aktivit zapojil především Sokol Dvůr Králové nad Labem, Sokol Police nad Metují a Sokol Jaroměř. Děti jsou motivovány získáváním bodů do celoročního hodnocení i tím, že až nouzový stav skončí, neztratí nic ze své dobré fyzičky, kterou v Sokole získaly,“ doplnila Pavlína Špatenková.

Sokolové zvou všechny do virtuálních tělocvičen

Právě v její jednotě například vzniklo metodické video pro gymnasty, jak doma trénovat a posilovat, které natočili bratři Schreiberovi.

Čtěte také

„Postupně se do výzev zapojují další sokolské jednoty i jiné sportovní instituce a snaží se nabízet dětem i dospělým aktivní využití času, který nyní mají. S výborným počinem přišel Sokol Lomnice nad Popelkou, který denně od 19 hodin vysílá 45 minutové cvičení, které vede tamní náčelník Petr Sádek. Od pondělí startuje podobná nabídka pro cvičení rodičů s dětmi, které povede třikrát týdně od 16 hodin Jiří Müller, Ladislav Toncar a Dagmar Toncarová ze Sokola Maxičky. Samozřejmě, že se členové Sokola zapojili také do šití roušek a pomoci starším bratrům a sestrám,“ dodává Pavlína Špatenková.

Jak je vidět fyzický i psychický stav národa není sokolům ani v této těžké době lhostejný. Zveme proto zájemce alespoň do virtuálních tělocvičen!

autor: baj | zdroj: Sokolská župa Podkrkonošská-Jiráskova

Související

E-shop Českého rozhlasu

Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...

Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

hurvinek.jpg

3 x Hurvínkovy příhody

Koupit

„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka