Za plněné bramborové placičky nedostanete bramborovou medaili, v kuchyni jsou ceněné zlatem

Jde o jednoduchý a velmi chutný pokrm, který může připravit i kuchařský začátečník. Plněné bramborové placičky vám určitě přijdou k chuti. Jídla z brambor jsou populární zvláště u dětí. A také na chatách a chalupách, protože jsou rychlá a levná.

Mezi základní ingredience české kuchyně patří bezesporu brambory. Dají se z nich dělat nejrůznější pochoutky, jak slané, tak i ty sladké. Obojí jsou chuťově výborná a levná.

Bramborová medaile sice značí čtvrté místo, v kuchyni se ale brambory nedostižně drží na prvních příčkách. Zemáky, erteple či například kremple neboli brambory jsou pokrmem mnoha názvů i tváří.

Zajímavostí je, že existuje přibližně 1500 různých odrůd brambor.

Suroviny:
brambory 750 gramů (vařené oloupané), 200 g kuřecího masa, 2 vejce, 150 g hrubé pšeničné mouky, 2 lžíce krupice, 50 g taveného smetanového sýra, 3 stroužky česneku, pepř černý, sůl, olej, 1 balení mraženého špenátu, cibule, strouhanka, mouka
Postup:
Špenát nechte rozmrazit a přes cedník vymačkejte vodu. Maso nakrájejte na tenké nudličky a cibuli nasekejte nadrobno. Na lžíci oleje osmahněte cibulku, přidejte nudličky masa a prudce osmažte. Přidejte špenát, směs osolte, opepřete a chvíli při střední teplotě míchejte. Potom směs odstavte a nechte vychladnout. Do vychladlé směsi přimíchejte 1 vejce, rozetřený stroužek česneku a podle potřeby strouhanku.
Brambory oloupejte a nastrouhejte najemno. Přimíchejte k nim krupičku, mouku, sýr, rozetřené 2 stroužky česneku a sůl. Vypracujte hladké těsto. Na pomoučeném vále tvořte stejně velké placičky. Mezi dvě placky vložte trochu špenátové hmoty a okraje dobře přimáčkněte.
Placičky zprudka osmažte na rozpáleném oleji.

Do Evropy brambory přicestovaly v druhé polovině 16. století po objevení Ameriky. Po dovezení se však netěšily velké oblibě. Obilniny, luštěniny a zelenina zůstaly hlavním zdrojem potravy. Brambory se využívaly maximálně jako krmivo pro zvířata.

Do kuchyně se dostaly až v průběhu 18. století, kdy špatná úroda a nutnost nasytit tisíce vojáků při válečných konfliktech zvedly poptávku po bramborách.

Za plněné bramborové placičky dostanete zlatou medaili (ilustrační foto)
autor: Zdeňka Kabourková

Související

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?