Víte, jak se od běžné pedikúry liší medicinální pedikúra? Je vhodná pro diabetiky, ale nejen pro ně

3. září 2019

Medicinální (suchá či přístrojová) pedikúra je moderní komfortní způsob péče o nehty a kůži na nohou, při kterém není nutné nohy předem namáčet, ani používat skalpel a žiletky. Ošetření se provádí nasucho broušením frézkami ve vysokých otáčkách. 

Čtěte také

Medicinální pedikérka Pavlína Bajánková v naší radioporadně na téma: Co bychom měli vědět o pedikúře. Péče o nohy, přístroje a kosmetika.

Takto provedená pedikúra je bezbolestná, velmi jemná a precizní a dokáže vyřešit i problematické odstranění silně zrohovatělé kůže na patách, léčení kuřích ok, zarostlých nehtů a veruk. Při ošetření nedochází narozdíl od běžné pedikúry k narušení celistvosti kůže, a je tak minimalizováno riziko poranění a infekce.

Speciální systém odsávání, čištění a dezinfekce zaručuje maximální hygienu během celého ošetření.

Medicinální pedikúra je ideální pro diabetiky

Medicinální pedikúra je obzvláště doporučována klientům, kteří ze zdravotních důvodů nemohou podstoupit klasickou pedikúru. Při medicinální pedikúře nehrozí riziko poranění a přenosu mykóz a infekcí. Tento šetrný způsob péče o nohy je proto vhodný pro diabetiky, lidi trpící onemocněním žil, lupenkou nebo neuropatií.

Co vás při medicinální pedikúře čeká?
Desinfekce nohou.
Ošetření, zkrácení délky nehtů a zarovnání jejich tvaru.
Vyčištění prostoru mezi nehtem a nehtovým valem.
Odstranění zrohovatělé kůže.
Obroušení rozpraskané kůže na patách.
Odstranění kuřích okou.
Ošetření zarůstajících nehtů.
Hydratace kůže na podpoření její hebkosti a vláčnosti.

Proč byste měli o své nohy pečovat?

Nohy jsou jednou z nejnamáhanějších částí lidského těla, na kterou lidé často zapomínají. Nevěnují jim tolik pozornosti jako obličeji nebo rukám, které jsou okolí vždy na očích a jsou považovány za vizitku svého majitele.
Suchá, popraskaná a otlačená kůže, která je následkem zátěže nohou a nošením uzavřené nebo nevhodné obuvi, může být zdrojem bolesti a dalších zdravotních komplikací. Péče o nohy by tedy měla být pevnou součástí osobní hygieny. V domácích podmínkách je vhodné si nohy pečlivě promazávat a starat se o správnou délku nehtů.

Medicinální pedikérka Pavlína Bajánková ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

Péči o zrohovatělou kůži, tvrdou kůži na patách, otlaky, kuří oka a zarůstající nehty raději svěřte odborníkům. Při ošetření dobře vidí každé i špatně přístupné místo na nohou, dokáží odhadnout, jakou vrstvu zrohovatělé kůže je třeba odstranit, a odborně vyřeší i všechny nepříjemné komplikace.

Přístrojová pedikúra nejen pro diabetiky

Čtěte také

Diabetici, revmatici a onkologicky nemocní jsou rizikovou skupinou, která potřebuje speciální šetrné ošetření pokožky chodidel v rámci prevence rizik vzniku infekce.

Suchá - přístrojová pedikúra je moderní, dnes již známá metoda ošetření nohou. Je maximálně bezpečná, bezbolestná a efektivní.

Ošetření přístrojovou pedikúrou má velký význam pro diabetiky a pro další rizikové skupiny lidí např. s onemocněním žil dolních končetin, pro klienty s lymfedémem, revmatiky, onkologicky nemocné, těhotné, sportovce a jiné klienty.

Celou radioporadnu s Pavlínou Bajánkovou si můžete poslechnout v našem audio-archivu:

autoři: Jana Kudyvejsová , baj
Spustit audio

Související