Václav Souček: Za branami

Poté, co vyjednavači hnutí ANO dostali košem od vyjednavačů ČSSD, odebral se předseda vlády v demisi na konzultaci s prezidentem do zámku v Lánech.

Mezitím se ruče objevil kulantní návrh z čísi kabinetní dílny na menšinovou vládu, tvořenou spojením šesti – momentálně opozičních – uskupení, jež by v Poslanecké sněmovně čítaly 85 hlasů. Samozřejmě bez SPD a KSČM, jejichž tolerance vítěze řádných voleb se jeví jako nekonstruktivní a přitěžující okolnost.

Politická vůle k řešení vlády bez důvěry tedy nechybí, ba přímo kypí jak mléko na plotně. Dává to vzpomenout toužebnému vzepětí nejmenovaného ex-premiéra, který se hodlal za účelem efektivního vládnutí spojit třeba s Marťany.

Nejen za branami lánského zámku bylo živo. A ještě bude, prezidenta Zemana čekají další audience.

Staronový prezident Mioš Zeman
autoři: Milan Baják , VS
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová