Václav Souček: Vysezeno

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Muž balancující na židlích značky Thonet
0:00
/
0:00

Říkalo se o kancléři Helmuthu Kohlovi, že dokázal ve svém úřadu každý problém takzvaně „vysedět“ vahou své osobnosti. Do srovnatelné kategorie náleží kníže Karel Schwarzenberg, neboť když už hovoří, tak vlídně, přiléhavě, a siláckých slov používá pramálo. Politice a politikům obecně více sluší úsměvná ironie, než rozčilení a hněv. 

Z předlouhých hodin vysezených před obrazovkou vytane na mysli ještě výsostně pobavený výraz amerického prezidenta G. Bushe mladšího, když na tiskovce v Iráku uhýbal hlavou botám, metaným rozčileným místním novinářem.

Nebo rozmrzelý obličej našeho exprezidenta Václava Klause po útoku na jeho rukáv zblízka airsoftovou pistolkou; oběma atakům nedokázaly vycvičené ochranky zabránit. Napůl vysvlečená aktivistka zase málem skolila prezidenta Miloše Zemana u volební urny.

Židle, kruh, terapie

Rétorické zhůvěřilosti politiků, jakož i proti politikům spočítat nelze, byla by to ostatně pochmurná sbírka. Jedné nekompromisní nezdvořilosti by se ráda dopustila i tato dnešní glosa: posadit trojského koně počítačového viru do organismu tak citlivého, jako je nemocnice, nebo kolos OKD, je ohrožení životů, které zasluhuje dopadení pachatele, vyčíslení způsobených škod, odsouzení, a výkon trestu.

Bez nároku na promlčení, na shovívavost - prostě za katr, a sedět.

Spustit audio
autoři: Václav Souček , baj

Odebírat podcast

Související