Václav Souček: Spása

Voda si vždycky cestu najde. To je nesčetněkrát prokázáno, voda umí dokonce narušit a ničit přehradní masivy. 

Jak se to má s informacemi? Pramínek pokoutních zpráv o odchodu ministra dopravy Dana Ťoka zesiloval každým dnem, až se objevila zvěst o jeho abdikaci. Přičemž premiér ještě v nedělním exposé na TV Prima držel bobříka mlčení, jen naznačil jisté úvahy.

Ministr Ťok se tak může stát jen dalším v řadě, k jeho cti budiž řečeno, že vydržel v tahu zatím nejdéle. Co může změnit personální výměna na neutěšeném stavu výstavby a údržby pozemních komunikací, to aby hledali hvězdáři.

Práce a silnici

Chtělo by to spasitele, schopného činit zázraky. Ohlédnete-li do minulosti křepkého kresleného humoru, najdete výrok - myslím, že Vladimíra Renčína: takový člověk bohužel zemřel někdy kolem roku 980, aniž by zanechal následníky.

Ergo kladívko: není-li spasitele, nemůže být ani nouze o nepřetržité spásání výživného státního rozpočtu v oblasti dopravy.

autoři: Václav Souček , baj
Spustit audio

Mohlo by vás zajímat

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.

František Novotný, moderátor

setkani_2100x1400.jpg

Setkání s Karlem Čapkem

Koupit

Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.