Václav Souček: Rady a porady

Pod aktuálními zprávami první signální soustavy - což je soubor dalších  opatření proti novým, do jisté míry definovaným ohniskům pandemie - funguje bezchybně okurková sezóna.

Když není o čem mluvit a psát, jsou dobrá ona pověstná stébla: rady, porady, a varování; proti klíšťatům se můžeme potírat esenciálními oleji, kdo negriluje, ten jakoby nežil, žralok nezaútočí, když se mu budete dívat do očí. Tištěná média zatím nouzi nepociťují, problémů k vášnivým diskuzím je víc než dost.

Čtěte také

Lokty evropských politických veličin slouží při vyčerpávajících nočních přesčasech coby náhrada za stisky rukou, pocely a objímání, z obrazového zpravodajství se rodí pochyby, zda se oči nad rouškami usmívají, či vysmívají. Špatný kouřový signál se objevil ve Francii v podobě požáru další historicky cenné katedrály, objevilo se i ošklivé podezření o úmyslu.

Což se - doufejme - neprokáže v případě zahoření pražských Sovových mlýnů. Materiální škody bývají velké, ale nahraditelné, ztráty duchovních hodnot a víry se proti tomu bolestně projevují v konfliktech.

Pro dnešek závěrem - snad se konečně umoudří počasí letošního léta.

autoři: Václav Souček , baj
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.