Václav Souček: Pomníčky a pomníky

svatý Václav
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy svatý Václav

Zamrazí Vás v zádech, když si někdo honí triko na silnici okolo Vašeho volantu, nebo se vynoří dokonce proti Vám. Pomníčků u příkopů neutěšeně přibývá a konce to nebere.

Jo - pomníky, to je jiná káva; od té někdejší „fronty na maso“ na Letné se odvíjejí nepřetržitě starosti, jak něco, někoho, nebo sebe zviditelnit, a jak s tím potom po letech nakládat. Teď to chvíli vypadalo, že se jistá část našich národů bude scházet „pod koněm“, a jiná pod Koněvem; druhé dílo se zřejmě bude stěhovat, i kdyby to mělo přivolat mezinárodní skandál.

Krajina Pálavy se zase stala příslibem rozvoje lázeňství, podmíněném obří investicí z Číny; jen budou muset první krok učinit české investice, tedy postavit pomníček dálněvýchodní Slibotechně. Vzpomeňme s pietou velkolepých plánů primátora Béma o vybudování závodní trasy pro Formuli 1 v Praze, vzpomeňme rovněž vysněného průplavu Labe-Odra-Dunaj prezidenta Zemana.

V neposlední řadě přichází na přetřes projekt na vládní administrativní kolos na pláni v Letňanech, to z hlavy premiéra. Nu, kolovat by snad nemusely úřady a horentní finance, ale data a údaje.

V té souvislosti lze ovšem očekávat, že co nevidět někdo přispěchá s epochálním nápadem veškeré obyvatelstvo očipovat.

Spustit audio

Související