Útočiště pro zvířata. Statek Život bez krutosti manželů Klvanových v Třebihošti u Dvora Králové

21. září 2023

Navštívíme statek Život bez krutosti v Třebihošti u Dvora Králové nad Labem, útočiště pro zvířata, místo, kde opravdu na každém záleží. Je to bezpečný domov pro zvířata v nouzi, kde za sedm let našlo útočiště více než 120 bytostí všeho druhu. V malém ráji v Podkrkonoší tu manželé Klvanovi provozují azyl nejen pro hospodářská zvířata, k nimž nebyl osud přívětivý. 

Kromě Hany Klvanové a její malé dcerky Elišky přivítal reportérku Vlaďku Wildovou na statku také Pan Kachnič. Spolek Život bez krutosti, z.s. oficiálně funguje od léta 2016.

Čtěte také

„Po dvouletém spravování facebookové stránky "Život bez krutosti" jsme konečně objevili vhodný objekt na vytvoření azylu pro takzvaná hospodářská zvířata. A tak se zrodil Život bez krutosti na statku,“ přibližuje Hana Klvanová.

Svou základnu teď má v malebné Třebihošti v Podkrkonoší nedaleko Dvora Králové nad Labem na Trutnovsku.

Osud k nim nebyl přívětivý

„Statek je naším domovem stejně, jako je domovem pro zvířata, která u nás nalézají útočiště. Jsou to ta, ke kterým nebyl osud přívětivý. Byla buď týraná, hrozila jim smrt, nebo neměla odpovídající domov. Na statku trvale žije přes sto zvířat. Kromě azylu provozujeme osvětovou činnost a zprostředkováváme kontakt se zvířaty široké veřejnosti," vysvětluje Hana, která společně s manželem Jakubem pokračuje v budování útočišť pro zvířata.

Život bez krutosti na statku sídlí v Třebihošti u Dvora Králové nad Labem

A doplňuje. „Uskutečňujeme prohlídky a přednášky pro kolektivy dětí i dospělých. A jednou za měsíc organizujeme brigády.“

Jsme nadšenci a milovníci zvířat

Čtěte také

„Pokud nás někdo bude chtít navštívit, pak to není žádný problém. Azyl je součástí našeho života, jen je třeba domluvit návštěvu předem. Nejsme zookoutek, naším posláním je seznamovat širokou veřejnost se zvířaty a chceme, aby k nám chodili všichni lidé bez rozdílu. Ke zvířatům se tu chováme s úctou, na nikom se nejezdí, nehoníme je, když se právě nechtějí mazlit,“ dodává Hana Klvavová.

Spoluzakladatelka „Života bez krutosti na statku“ v Třebihošti drbe zrovna na krčních lalocích obřího čtyřsetkilového spokojeného vepře Quída, který spokojeně chrochtá. Na ovar zapomeňte a přijeďte se podívat, jak dobře se tady praseti daří. A nejen jemu.

Spustit audio

Související