Tomáš Jakoubek se jako doktor Brouček coby zdravotní klaun snaží vracet nemocným dětem úsměv a smích

1. červen 2023 10:10

Tomáš Jakoubek dnes při Mezinárodním dni dětí dělá zdravotního klauna pro nemocné děti ve Fakultní nemocnici Hradec Králové, ale stihl pozdravit a popřát všem hlavně hodně zdraví i v rozhovoru s Pavlou Kindernayovou. 

Improvizátor, hráč deskových her, žonglér, občasný hráč na ukulele, bývalý šermíř Tomáš Jakoubek žije v Pardubicích. Jeho život je ovlivněn improvizační skupinou Paleťáci, která vše, co mu vzala, také ale mnohonásobně opět vrátila, ať už zážitky, tak i přátelstvím, vztahy a další rodinou.

Čtěte také

Dochází jako Zdravotní klaun pan Brouček do nemocnic k nemocným dětem, u kterých se pokouší vykouzlit na tváři úsměv a smích.

Užívá si vystupování před lidmi, navštěvuje semináře českých i zahraničních lektorů. Nebojí se sám lektorovat, rád dělá věci, které mají smysl. Předává principy divadelní improvizace lidem, kteří je mohou využít v profesním a osobním životě. A zastává názor, že básně by se měly rýmovat.

Má rád děti?
„Záludná otázka. Asi ano. Proto dělám tábory pro rodiče s dětmi, asi proto pracuji ve školce a asi proto dělám také zdravotního klauna,“ usmívá se Tomáš Jakoubek.

Spustit audio

Související