Režisér Zdeněk Zelenka vás zve na filmový festival Novoměstský hrnec smíchu

10. červen 2016
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Pátečním hostem Českého rozhlasu Hradec Králové byl režisér Zdeněk Zelenka

Pátečním hostem Českého rozhlasu Hradec Králové byl v živém vysílání z Radioklubu v Havlíčkově ulici 10.6. po 10. hodině dopolední režisér Zdeněk Zelenka. Mimo jiné vás pozval na další ročník filmového festivalu Novoměstský hrnec smíchu v Novém Městě nad Metují. Ten se uskuteční od 11. do 18. června 2016. Již po osmatřicáté budou všem příznivcům televizního a filmového humoru servírovány lahůdky z kuchyní českých tvůrců.

Festival filmové a televizní komedie Novoměstský hrnec smíchu je soutěžní přehlídkou nových českých filmových a televizních komedií dokončených v období od konání posledního ročníku festivalu.

Filmové a televizní komedie přihlášené do soutěže festivalu hodnotí odborná porota, složená z řad odborníků a významných osobností z oblasti kultury, filmu, tvůrců, scénáristů, herců, publicistů, filmařských profesí. Porota zhlédne a ohodnotí soutěžní komedie před zahájením festivalu. Do závěrečného vyhlášení výsledků nejsou rozhodnutí poroty zveřejněna.

Novoměstský hrnec smíchu 2016

Kromě cen odborné poroty se na festivalu soutěží i o diváckou cenu - Novoměstský hrnec smíchu. Tu získává film, během jehož projekce se diváci v sále projevovali nejdéle slyšitelným - měřitelným smíchem. O toto měření se stará přímo v sále trojice osvědčených časoměřičů. Jejich stopkám nic neunikne.

Novoměstský hrnec smíchu - to nejsou jen filmové a televizní komedie, ale i řada doprovodných akcí, které přelijí pomyslnou festivalovou řeku i do novoměstských ulic.

38. ročník festivalu NOVOMĚSTSKÝ HRNEC SMÍCHU se koná v hlavním sále Kina 70 v Novém Městě nad Metují od soboty 11. do soboty 18. června 2016.

Srdečně zváni jste i vy!

autor: luc
Spustit audio