Reportážní procházka po studiu Československého rozhlasu Hradec Králové v roce 1967

3. květen 2020

Pojďte k nám na návštěvu. Reportážní procházka po studiu Československého rozhlasu Hradec Králové ve Vrchlického ulici z roku 1967.

První vysílání z Hradce Králové bylo spojeno s koncem druhé světové války. Dva nadšení radioamatéři Josef Čupr a Augustin Ševčík použili 5. května roku 1945 šifrovací vysílačku wehrmachtu, aby občany informovali o pohybu ustupujících německých vojsk.

Trocha šafránu z rozhlasového archivu Českého rozhlasu Hradec Králové aneb tyto fotografie už něco pamatují

20. srpna 1945 pak vydalo ministerstvo pošt povolení k provozu Východočeského vysílače, který měl přinášet programy z Královéhradecka a Pardubicka. Jeho provoz byl slavnostně zahájen 26. srpna 1945 za účasti programového ředitele Čs. rozhlasu Mirko Očadlíka.

A tak to všechno začalo a pokračuje to dodnes.

autor: Český rozhlas Hradec Králové
Spustit audio

Mohlo by vás zajímat

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

Zmizelá osada

Koupit

Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.