Reportážní procházka po studiu Československého rozhlasu Hradec Králové v roce 1967
Pojďte k nám na návštěvu. Reportážní procházka po studiu Československého rozhlasu Hradec Králové ve Vrchlického ulici z roku 1967.
První vysílání z Hradce Králové bylo spojeno s koncem druhé světové války. Dva nadšení radioamatéři Josef Čupr a Augustin Ševčík použili 5. května roku 1945 šifrovací vysílačku wehrmachtu, aby občany informovali o pohybu ustupujících německých vojsk.
20. srpna 1945 pak vydalo ministerstvo pošt povolení k provozu Východočeského vysílače, který měl přinášet programy z Královéhradecka a Pardubicka. Jeho provoz byl slavnostně zahájen 26. srpna 1945 za účasti programového ředitele Čs. rozhlasu Mirko Očadlíka.
A tak to všechno začalo a pokračuje to dodnes.
Související
-
Ještě v roce 1929 to byl hostinec s dámskou společností. Teď Tady bydlí rozhlas Hradec Králové
Domovem hradeckému studiu je od roku 1999 dům za hradeckým Tyršovým mostem. Dům má bohatou a lechtivou historii. Při přestavbě se tady „vyřádili" dva architekti.
-
Stará budova Českého rozhlasu v Hradci měla úžasné kouzlo....
Na dnešní setkání tady u nás v Českém rozhlase Hradec Králové jsem se opravdu moc těšil a trochu mnou hloubá zvědavost, jestlipak si na mě ještě náš dnešní host, mu...
-
Má cesta k rozhlasu? Možná vás to překvapí, ale posunul mne...
Dnes u mikrofonu Dobrého rána Českého rozhlasu Hradec Králové sedí člověk, kterého asi ani nemůžeme nazvat hostem, protože Český rozhlas obecně pro něj znamená už s...
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.