Reportážní procházka po studiu Československého rozhlasu Hradec Králové v roce 1967
Pojďte k nám na návštěvu. Reportážní procházka po studiu Československého rozhlasu Hradec Králové ve Vrchlického ulici z roku 1967.
První vysílání z Hradce Králové bylo spojeno s koncem druhé světové války. Dva nadšení radioamatéři Josef Čupr a Augustin Ševčík použili 5. května roku 1945 šifrovací vysílačku wehrmachtu, aby občany informovali o pohybu ustupujících německých vojsk.
20. srpna 1945 pak vydalo ministerstvo pošt povolení k provozu Východočeského vysílače, který měl přinášet programy z Královéhradecka a Pardubicka. Jeho provoz byl slavnostně zahájen 26. srpna 1945 za účasti programového ředitele Čs. rozhlasu Mirko Očadlíka.
A tak to všechno začalo a pokračuje to dodnes.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor

Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.