Pusťte do své kuchyně „nový svěží vítr“ a zkuste vepřovou pečeni na švestkách. Nebudete litovat

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Vepřová pečínka je výraz pro pokrm, který patří k pokladům české kuchyně (ilustrační foto)

Vepřová pečeně je kus masa, který se na vepříkovi nachází mezi krkovicí a kýtou podél páteře. Je to libový kus masa, který lze koupit také jako kotletu, ať už s kostí nebo bez a občas narazíte i na pečeni s tukovým krytím. Tu lze jen doporučit, díky němu nebude výsledná pečínka suchá a bude mít i lepší chuť.

Zatímco vepřová pečeně je název kusu masa, vepřová pečínka je výraz pro pokrm, který patří k pokladům české kuchyně. Oblíbené nedělní či slavnostní jídlo můžete pojmout různě. Klasika je na smetaně, ale skvělá je i s knedlíkem a různými omáčkami, lehčí varianta je pečení na zelenině.

Zkuste s námi vepřovou pečeni na švestkách. Určitě nebudete litovat.

Suroviny:
1 kg vepřové pečeně, 250 ml vývaru, 250 ml červeného vína, 100 g sušených švestek, 2 cibule, 2 lžíce sádla. 1 lžíce cukru, 1 badyán, malý kousek skořice, sůl, pepř

Postup:
Cibuli oloupeme a nakrájíme na kolečka. Vepřovou pečeni očistíme, osušíme a pořádně osolíme a opepříme ze všech stran. V pekáči rozehřejeme sádlo a pečeni ze všech stran opečeme dozlatova.
Pečeni dáme stranou, přidáme cibuli, osolíme a promícháme. Přidáme švestky, cukr, podlijeme vínem a vrátíme pečeni.
Dáme do trouby rozehřáté na 180 °C a pečeme asi 45 až 60 minut (podle velikosti). Podle potřeby podléváme a potíráme pečeni výpekem.
Když je pečeně upečená, dáme ji stranou a zakryjeme. Z pekáče vylovíme koření, zalijeme vývarem a provaříme. Část švestek uchováme, zbytek i s výpekem rozmixujeme na omáčku. Pečeni nakrájíme na tenké plátky a spolu s omáčkou podáváme.
Jako přílohu podáváme bramborové knedlíky.

Nemusíte se v receptu držet striktně vepřové pečeně, pečínku můžete připravit i z plecka nebo krkovice.

Dobrou chuť!

Vepřová pečínka je výraz pro pokrm, který patří k pokladům české kuchyně (ilustrační foto)
autor: KAB

Související

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.