Poutníci - stálice naší country scény

28. duben 2015
Regionální scéna

Už od roku 1970 se píše historie jedné ze zásadních kapel hrajících bluegrass a country. Poutníci jsou skupina, kterou za 44 let její existence prošla velká řádka skvělých muzikantů včetně banjisty, skladatele a zpěváka Roberta Křesťana, Františka Linhárka, hráče na banjo Luboše Maliny, který je považován za jednoho z nejlepších českých banjistů, a také třeba Jiřího Poly.

Ten je v sestavě dodnes a nejen o historii, ale především o současnosti Poutníků, koncertech, nahrávkách a vůbec o životě si bude povídat v pořadu Regionální scéna s Tomášem Peterkou v pondělí 27. dubna 2015 po 18 hodině.

V letech 1982 a 1983 skupina vyhrála plzeňskou Portu.

Za 44 let co Poutníci hrají natočili a vydali celkem 14 CD nebo LP. Poslední dvě jsou CD "Poutníci slaví 40 live" a "Country vánoce".

Příjemný poslech!


Zvětšit mapu
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová