Zahrát si s Karlem Hálou a zemřít. Swing Sextet Náchod dál rozdává radost ze skvělé muziky

28. listopad 2017
Regionální scéna
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Swing Sextet Náchod

V pondělí 27. listopadu přivítali v rozhlasové kavárně v Havlíčkově ulici Lucie a Tomáš Peterkovi úžasné muzikanty. Swing Sextet Náchod vzpomínal nejen na svá vystoupení s legendárním Karlem Hálou, ale hovořilo se také o současném hudebním dění i plánech do budoucna. 

Swing Sextet je náchodská jazzová kapela hrající převážně swing, dixieland a mainstream, skladby z repertoáru známých jazzových velikánů. Uskupení spolupracuje s předními českými jazzovými sólisty a interprety.

Tato jazzová formace vznikla náhodně v roce 1993. Solisté Náchodského big bandu sestavili pro příležitost oslavy kulatého jubilea zvukaře, který s orchestrem dlouhá léta spolupracuje, menší kapelu s dixielandovým repertoárem.

Swing sextet účinkuje příležitostně na jazzových festivalech po České republice, v roce 1997 navázal kontakt s vynikajícím brněnským jazzovým zpěvákem Laďou Kerndlem a pravidelně s ním vystupuje.

Kapela při stávajícím názvu rozšířila příležitostně obsazení i na sedm hudebníků a obohatila repertoár o modernější formy.

Hraje převážně swing 30. a 40. let, z části dixieland v tzv. chicagském stylu (s tenor saxofonem) a mainstream, skladby z repertoáru známých jazzových velikánů: D. Ellingtona, C. Basieho atd.

Skupina se opírá o známá jazzová témata a dává velký prostor sólistům pro improvizovaná sóla.

Kronika kapely Swing Sextet Náchod
autoři: Tomáš Peterka , Lucie Peterková , baj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.