Zahrát si s Karlem Hálou a zemřít. Swing Sextet Náchod dál rozdává radost ze skvělé muziky

28. listopad 2017
Regionální scéna
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Swing Sextet Náchod

V pondělí 27. listopadu přivítali v rozhlasové kavárně v Havlíčkově ulici Lucie a Tomáš Peterkovi úžasné muzikanty. Swing Sextet Náchod vzpomínal nejen na svá vystoupení s legendárním Karlem Hálou, ale hovořilo se také o současném hudebním dění i plánech do budoucna. 

Swing Sextet je náchodská jazzová kapela hrající převážně swing, dixieland a mainstream, skladby z repertoáru známých jazzových velikánů. Uskupení spolupracuje s předními českými jazzovými sólisty a interprety.

Tato jazzová formace vznikla náhodně v roce 1993. Solisté Náchodského big bandu sestavili pro příležitost oslavy kulatého jubilea zvukaře, který s orchestrem dlouhá léta spolupracuje, menší kapelu s dixielandovým repertoárem.

Swing sextet účinkuje příležitostně na jazzových festivalech po České republice, v roce 1997 navázal kontakt s vynikajícím brněnským jazzovým zpěvákem Laďou Kerndlem a pravidelně s ním vystupuje.

Kapela při stávajícím názvu rozšířila příležitostně obsazení i na sedm hudebníků a obohatila repertoár o modernější formy.

Hraje převážně swing 30. a 40. let, z části dixieland v tzv. chicagském stylu (s tenor saxofonem) a mainstream, skladby z repertoáru známých jazzových velikánů: D. Ellingtona, C. Basieho atd.

Skupina se opírá o známá jazzová témata a dává velký prostor sólistům pro improvizovaná sóla.

Kronika kapely Swing Sextet Náchod
autoři: Tomáš Peterka , Lucie Peterková , baj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?