Portál MOJE DANĚ a jak na ně! Finanční úřad online aneb Daňové přiznání můžete podat odkudkoliv

26. duben 2021

Portál MOJE daně. Online finanční úřad, s jehož pomocí si vyřídíte daňové povinnosti, odkud budete chtít. Velký důraz je kladen na bezpečné moderní přihlášení.

Čtěte také

Ředitelka Sekce řízení úřadu a zástupce ředitele Finančního úřadu pro Královéhradecký kraj Mgr. Romana Barešová hovoří v naší rdioporadně na téma: moje daně a jak na ně prostřednictvím portálu MOJE DANĚ.

V Online finančním úřadu najdete daňovou informační schránku a její modernizovanou verzi, která přináší zjednodušení, zrychlení a vyšší komfort elektronické komunikace s Finanční správou.

Daňový subjekt může prostřednictvím daňové informační schránky získávat informace shromažďované ve spisu a na osobním daňovém účtu. Může získávat také informace o svých právech a povinnostech a činit podání s využitím vybraných informací, které o něm správce daně zpracovává.

Čtěte také

Online finanční úřad přináší zjednodušení, zrychlení a vyšší komfort elektronické komunikace s finančními úřady, aniž byste museli kamkoliv chodit. Nabízí přehledné a uživatelsky intuitivní rozhraní, ve kterém snadno a rychle vyplníte, podáte a zaplatíte své daňové povinnosti.

Budete na ně navíc automaticky upozorněni svým osobním daňovým kalendářem, který vás nenechá na nic zapomenout. Díky interaktivním nápovědám a předvyplnění přiznání navíc předejdete formálním chybám, které jsou s plněním daňových povinností často spojeny.

Po 48 hodinách od aktivace vaší daňové schránky navíc získáte možnost nahlížet online do přiznání, které jste již podali.

Mgr. Romana Barešová ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

Celou radioporadnu s Mgr. Romanou Barešovou si můžete poslechnout v našem audio-archivu:

autoři: Jana Kudyvejsová , baj
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.