Pojďte s rozhlasem do divadla! 24. ročník festivalu Divadlo evropských regionů v Hradci Králové

22. červen 2018

Ochutnejte nabídku pestrých představení 24. ročníku festivalu Divadlo evropských regionů v Hradci Králové. V pátek 22. června jsme vás pozdravili z loutkového divadla Drak, které slaví své 60. narozeniny.

Mezinárodní festival Divadlo evropských regionů, který se v Hradci Králové uskuteční od 22. do 29. června, nabídne divákům stovky divadelních představení, koncerty a další akce. Třeba v Open Air Programu se uskuteční 160 až 200 produkcí.

Klicperovo divadlo nabídne představení a další akce na hlavní scéně, ve Studiu Beseda, v komorní scéně V Podkroví, na Letní scéně a v šapitó.

Divadlo Drak připravilo letošní ročník festivalu také v duchu oslav 60. výročí založení svého divadla. Pro diváky je připraven například Dračí víkend, který přinese to nejlepší z tvorby. Uvedena bude premiéra unikátní inscenace Faust a nebudou chybět ani oblíbené pohádky.

Již podevatenácté bude součástí festivalu také Open Air Program, který nabídne desítky produkcí na 14 otevřených scénách. Během osmi festivalových dnů tak ožijí improvizacemi, tanečními performancemi či žonglérskými výkony venkovní prostory, jako jsou Gočárovo schodiště, Malé náměstí i Žižkovy sady.

Vysílání z královéhradeckého Divadla Drak

Během tříhodinového vysílání jsme si popovídali s hostujícími i královéhradeckými herci. Podívali jsme se i do míst, kam se běžný divák nedostane a pozvali jsme vás na jedinečná představení jedinečného festivalu.

autoři: KLO , nov
Spustit audio

Související