Plněná cuketa

Suroviny: 4 cukety, 200 g mletého masa, 2 cibule, 3 stroužky česneku, lžíce másla, lžíce silného vývaru, 2 lžíce rajčatového protlaku, pu`l šálku bujónu, koriandr, anýz, pepř, máta, skořice, muškátový oříšek, 2 lžíce strouhaného sýra, olej, sůl; Na omáčku: lžíce másla, 2 lžíce vinného octa, 5 lžic kečupu, 1/2 lžičky kari koření, 1/4 lžičky tymiánu, 1/4 lžičky šalvěje, lžička bazalky

Postup:
Cukety podélně rozpůlíme, necháme odležet, opláchneme, vysušíme ubrouskem a vložíme do vymazaného pekáčku. Pečeme v troubě asi 30 minut, pak lžičkou vydlabeme. Cibuli pokrájíme najemno, česnek prolisujeme a vmícháme do masa. Vše pak na oleji lehce opečeme. Po chvíli přidáme lžíci vývaru, protlak, trochu vody, sůl a koření a ještě chvíli dusíme. Nakonec vmícháme rozmělněné vnitřky cuket, dobře promícháme a plníme do vydlabaných plodů. Posypeme strouhaným sýrem a vločkami másla a zapečeme.
Omáčka:
Všechny přísady na omáčku smísíme a necháme krátce vzkypět. Podáváme s rýží, omáčku zvlášť.

Vaříme s Habadějem v sobotu 6. října 2012 v 11:10 hodin. Dobrou chuť přeje ČESKÝ ROZHLAS HRADEC KRÁLOVÉ a ZDENA KABOURKOVÁ.

autor: Zdeňka Kabourková

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?