Láká vás otužování? Jak ale začít? Seriál užitečných rad s instruktorem Václavem Kuralem
Máme pro vás seriál o otužování. Ale nebojte se, nikdo vás nebude nutit plavat v ledové řece, naše zdraví totiž mohou posílit i maličkosti. Poví nám o nich Václav Kural, který je instruktorem otužování podle takzvané Wim Hofovy metody.
Wim Hof je nizozemský sportovec, kterého lákají extrémní výkony. Vydržel například ponořený do ledových kostek 112 minut nebo běžel naboso po sněhu půlmaraton nebo vystoupal na Kilimandžáro v šortkách. Není ale potřeba pouštět se rovnou do rekordů. Jak na to šel instruktor Václav Kural?
Pokud vás otužování láká, stačí úplně jednoduchý první krok a tím je studená sprcha. I ta má ale svá pravidla, aby vás neodradila hned napoprvé.
Související
-
Při otužování je důležitá postupnost a pravidelnost. Když týden vynecháte, odolnost jde rychle dolů
Je nějaká hranice teplot, nad kterou už otužilci nejdou, protože by to bylo zdraví nebezpečné? S otužováním se musí začínat postupně a do vody chodit alespoň ve dvou.
-
Jak začít s otužováním? Člověk by měl mít především zdravé srdce, jinak se nemusíte otužování bát
Otužování není jen vánoční plavání v ledové vodě. Mohlo by se stát součástí života každého, kdo chce udělat něco pro své zdraví. Působí nejen proti nemocím z nachlazení,
-
Světový rekordman Petr Kocián vydržel v ledu dvě a čtvrt hodiny. Pak už chtěli jít kamarádi na pivo
Dnes se určitě zchladíme, protože se ponoříme do velkého boxu plného ledu o teplotě nějakých - 5 °C a tam vydržíme zasypáni od hlavy až k patě ledem dvě a čtvrt hodiny.
Nejnovější zprávy
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.