Nemáte ještě unikátní mobilní aplikaci hospitalu Kuks? Nezoufejte, vyzkoušeli jsme ji za vás

7. srpen 2019 10:06

Unikátní mobilní aplikaci Visit.More týkající se hospitalu Kuks na Trutnovsku si za tři měsíce stáhly dva tisíce lidí. Aplikace ukazuje barokní areál pomocí rozšířené reality, nejzajímavější místa si navíc zájemci mohou prohlížet i z domova. Jak aplikace pracuje a co konkrétně nabízí, se přímo v Kuksu rozhodl vyzkoušet reportér Václav Plecháček.

Z infocentra v Kuksu odešli další hosté a máme tak příležitost si nainstalovat a zkusit využití unikátní mobilní aplikace.

VIDEO: Chcete cestovat časem? Na Kuksu vás mobilní aplikace přenese o několik století zpět

Aplikace Visit.More vás na Kuksu vtáhne do minulosti

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Trutnovsku. Návštěvníci zde mohou využívat unikátní aplikaci, která je skrze obrazovku mobilního telefonu přenese o několik století zpět v čase. Aplikaci Visit.More nechal vyvinout Královéhradecký kraj, jehož zástupci ji představili veřejnosti.

„Prosím, připojte se na naši wifi zkuskuks.cz," říká zaměstnanec informačního centra v Kuksu Dominik Haš.
„V Google play či App Store si podle typu vašeho telefonu vyhledejte aplikaci s názvem Visit.More. Ocitnete se v základním menu, které nabízí Kuks a také Braunův betlém či Archeopark Všestary. Poslední dvě možnosti se ovšem v současné době teprve připravují. Proto klikněte na Kuks a první co uvidíte, je celkový areál hospitalu, který má v základním menu číslo 1."

„Následně je možné proklikávat přes další čísla Top 10 různá místa v Kuksu. A funkcí, která tuto aplikaci činí velmi atraktivní pro návštěvníky, je možnost překliknout si obraz ze současného pohledu z roku 2019 na Kuks v roce 1724. Všechna místa jsou zpracována jak v aktuální, tak historické podobě. A máte příležitost podívat se, jak vypadaly bývalé barokní lázně se zámkem, které se bohužel do současnosti nedochovaly."

Sochu neřesti si můžete klidně „postavit doma na stůl"

Ta nejzajímavější místa na Kuksu si přitom lidé mohou prohlédnout nebo promítnout z pohodlí domova, to znamená, že nemusí být přímo na místě.

Aplikace Visit.More vás na Kuksu vtáhne do minulosti

„Vyberete si například jednu ze soch neřestí. A za pomoci rozšířené reality si ji můžete doslova přenést až do svého obývací pokoje. A postavit si ji prakticky na stůl ve 3D zobrazení," usmívá se Dominik Haš.

Podobné možnosti připravuje Královéhradecký kraj od podzimu také pro již zmiňovaný Archeopark Všestary, pro Braunův betlém v Žirči nedaleko Kuksu začne aplikace fungovat příští rok.

autoři: Václav Plecháček , baj | zdroj: Krajský úřad Královéhradeckého kraje
Spustit audio

Související