Nedoufali, že je ještě někdy uvidí. Vodní záchranáři na přehradě Rozkoš mají zpět ukradené motory

29. leden 2020 11:13

Dobrých zpráv není nikdy dost a my pro vás teď jednu dobrou zprávu máme. Šťastný konec má případ ukradených motorů ke člunům vodních záchranářů na přehradě Rozkoš na Náchodsku. Z loděnice jim zmizely v létě 2018. Policisté je ovšem vypátrali a tak teď záchranáři dostali motory zpět.

„Měli jsme lodě zabezpečeny bezpečnostními zámky, ty musel někdo odštípnout. V té době jsme nebyli schopni zasáhnout, byli jsme vyřazeni z provozu. Jsem z toho smutnej," říkal předloni v létě šéf vodních záchranářů na Rozkoši Vratislav Vrábel.

Čtěte také

Tehdy ani nedoufal, že ukradené motory ještě někdy uvidí.
„Vzhledem k tomu, že to tady máme kousek na hranice, tak si myslím, že ty motory jezdí už někde jinde, mimo republiku."

Dnes už je má ovšem zamknuté na základně u břehy přehrady.
„Máme je zase uloženy na stanici první pomoci. Oba motory musí jít na servis, teče z nich olej. Musí se rozebrat a vyčistit, jsou v horším stavu než byly. Je vidět i kde byly ty zámky ulomeny, jak je to vyštípnuté z druhé strany."

Vodní záchranáři po krádeži pořídili i díky pomoci lidí motory nové. Ty nalezené můžou v budoucnu posloužit například při výcviku mladých členů.

Čtěte také

I když záchranářům stále chybí vlek, který zloději také ukradli, Vratislav Vrábel mluví o happy endu.
„Nevěřili jsme tomu, že se motory najdou. A v dnešní době, kdy společnost na policii jen nadává, tak já ji naopak musím pochválit."

Jak říká Magdaléna Vlčková z hradecké krajské policie, při pátrání kriminalistům posloužily i informace od veřejnosti.
„Vypátrat tyto odcizené motory spolu s palivovou nádrží se podařilo kriminalistům, kteří jednak na základě podnětů získaných od veřejnosti, ale také svým důkladným šetřením celého případu odcizené věci, konkrétně na Náchodsku, vypátrali."

Případ ještě není uzavřený. Zlodějům hrozí u soudu až dva roky ve vězení.

autoři: Ondřej Vaňura , baj
Spustit audio

Související