Město Hořice chce v příštím roce postavit celoroční multifunkční sportoviště i s ledovou plochou

1. květen 2022 08:05

Zastupitelé v Hořicích chtějí do podzimu příštího roku ve městě postavit nové sportoviště s ledovou plochou. Stavbu ale podmiňují získáním dotace. Hořice zatím zimní stadión nemají. Ten plánovaný ale svými rozměry neumožní ani amatérské nebo žákovské soutěže.

Čtěte také

Plocha bude mít totiž menší rozměry než jsou ty předepsané pro hokejová utkání, což se nelíbilo například Martinu Křovinovi z ODS. „Pro mne by bylo důležité, abychom se dostali k normální velikosti ledové plochy. A ten rozdíl v ceně pořízení byl minimální.“

Takhle tedy hokejové kluby v Hořicích nevzniknou, tedy ani ty žákovské. „V momentě, kdy tady můžete rozjet mládežnický hokej, lokální týmy, které dokáží hrát nějakou v uvozovkách pralesní ligu, tak se dělá hokej.

Čtěte také

Jenže sportoviště není zamýšleno jako hokejový stadión, upozorňuje nezávislý místostarosta Martin Pour. „My jsme hlasovali pro celoroční víceúčelové hřiště. Tak si myslím, že bude lidem sloužit 12 měsíců v roce a hlavně pro letní sporty a pouze tři měsíce v roce kluziště. Tedy pouze to spojovat s kluzištěm je zcela mylná představa.

Projekt je připravený a už teď je jasné, že vyčleněných patnáct miliónů korun z rozpočtu stačit nebude, říká starosta Aleš Svoboda ze Šance pro rozvoj. „Teď se bude připravovat žádost o dotaci, která je prioritně potřeba k tomu, aby se to celoroční sportoviště vůbec realizovalo. V momentě, kdy se nepodaří získat dotaci, tak se žádný projekt nekoná.

Čtěte také

Radnice bude muset také počítat s vyššími náklady na provoz, růst cen energií zasáhne i multifunkční sportoviště.

Opoziční zastupitel Martin Křovina je přesvědčen, že zpracovaná studie nenabízí správná čísla. „Jsou tam zaevidované ceny, které jsou dva roky staré. Dnešní ceny a vývoj cen energií, to je někde úplně jinde. A pro město, které do mandatorních výdajů sportu dává 7 až 8 milionů korun, tak 2 miliony ve spotřebě jsou pro mne velký argument.

Vývoj cen energií odhadnout nejde, připouští místostarosta Martin Pour a dodává, že částečným řešením by mohlo být třeba využití solární energie.

autoři: Tomáš Lörincz , baj
Spustit audio

Související