Když máte to správné přání, tak se vám splní! Směje se muzikálový herec a zpěvák Martin Schreiner

9. únor 2024

Muzikálový herec a zpěvák Martin Schreiner je hostem Lady Klokočníkové v rozhlasové kavárně v Havlíčkově ulici v Hradci Králové. V roce 2020 se účastnil 6. řady soutěže Česko Slovenská SuperStar, ve které se dostal až do finále, kde skončil na 3. místě za Barborou Piešovou a Dianou Kovaľovou. 

Martin se v roce 2020 zaskvěl v sedmé řadě soutěže Tvoje tvář má známý hlas. Pochází z Lipoltic nedaleko Přelouče a na divadelních prknech se objevil již ve svých devíti letech, a to v muzikálu Donaha! v pardubickém Východočeském divadle.
Ano, ale nebyl jsem do naha. A musím říct, že se teď kruh krásně uzavírá, protože v divadle Na Fidlovačce budou právě připravovat muzikál Donaha! A mně se poštěstilo, že jsem tam dostal roli. Je to až takové sentimentální, protože když jsem byl malý a hrál jsem v Donaha! v Pardubicích, když jsem vyrostl z té dětské role, tak jsem řekl mamce, že až jednou budu velkej, tak v tom budu hrát toho velkýho. A ono se to stalo. Od října v příští sezónu bude uvádět divadlo na Fidlovačce Donaha! a strašně moc se na to těším.

V muzikálu se můžu seberealizovat po všech stránkách a hrozně mě to baví. Protože mě baví jak tanec, tak zpěv i herectví.
Martin Schreiner, muzikálový herec a zpěvák

Věříte tedy tomu, že když si něco člověk hodně přeje, že se mu to splní? Nebo proto musí hodně udělat?
Já si myslím, že to je jedno s druhým. Ale to přání je strašně důležité. Člověk si musí přát, a když si správně přeje, tak si myslím, že mu to vyjde.

Zavzpomínejme, jak jste se vlastně dostal k divadlu?
Chodil jsem k panu Rumpíkovi do dramaťáku u lidové školy umění v Přelouči a tam najednou, zničehonic, přijeli z pardubického divadla na konkurz, podívat se na malé kluky do inscenace Donaha! A vybrali nás tři, kteří jsme ještě potom museli jet do Pardubic na konkurs. Nějak se to poštěstilo a od té doby jsem v Pardubicích hrál.

Čtěte také

Jak došlo k tomu, že jste se z východních Čech přesunul do Prahy do muzikálových rolí v Divadle Broadway.
To bylo také s jednou kolegyní, kamarádkou z dramaťáku. Rozhodli jsme se asi tři dny předtím, než byl ten konkurz v Praze na Mýdlového prince do Divadla Broadway. Jen prostě tak, že to zkusíme a buď to vyjde nebo ne, svět se nezboří. A ono to vyšlo. Od té chvíle působím na Broadwayi a bylo to asi fakt štěstí.

A našel jste se v muzikálech.
Určitě. Já se tam můžu seberealizovat úplně po všech stránkách a hrozně mě to baví. Protože mě baví jak tanec, tak zpěv i herectví. Jsem moc šťastný, že mohou být součástí tohoto světa.

Lada Klokočníková a Martin Schreiner v rozhlasové kavárně

Martin Schreiner účinkoval kromě Divadla Broadway, také v Hudebním divadle Karlín a nyní i v Divadle Lucie Bílé. V životě je pro něj nejdůležitější rodina, kamarádi, zpěv a divadlo. Rád vaří, chodí relaxovat do sauny a miluje procházky.

Celý rozhovor Lady Klokočníkové s Martinem Schreinerem si můžete poslechnout v našem audioarchivu.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.