Ježíškova vnoučata pilně nadělují dárky seniorům. I paní Františka z Hronova měla vánoční přání

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Paní Františka žije v Domově odpočinku ve stáří v Justýnce v Hronově na Náchodsku

Paní Františka žije v Domově odpočinku ve stáří v Justýnce v Hronově na Náchodsku. Stejně jako mnoho dalších seniorů po celé republice i ona napsala své přání Ježíškovým vnoučatům. A ta je splnila. Reportérka Jana Házová zastihla paní Františku při pohodové chvilce nad kávou a tak byl čas na malé popovídání.

Zastavili jsme se u paní Františky. Ta poprosila Ježíškova vnoučata také o dárek. Co si přála?
„Noviny a časopisy. Já moc ráda čtu. Každý týden si jdu koupit něco na čtení. Tak jsem dostala předplatné. A mám z toho velkou radost."

A paní Františka si také zavzpomínala, jak prožívala jako malá holka vánoce.
„Naši měli vždy doma k večeři rybu a já jsem ji samozřejmě nechtěla. Protože já to nemám od malička ráda. A potom, když už jsem vyrostla a měla vlastní rodinu, tak jsme vždy den před Štědrým dnem ustrojili stromeček a zabalili všechny dárky. To když byly děti malé. Když potom vyrostly, tak dostávaly už většinou peníze."

Ohledně ryby na svátečně prostřeném stole ještě paní Františka upřesňuje.
„Dokud žil můj tchán, tak se ryba na Vánoce kupovala. Ale já ji nikdy nejedla. Vždy jsem si dala klobásu. Tu mám ráda. A hlavně bramborový salát. Ten já miluji. To je opravdu mé oblíbené jídlo."

Tak paní Františce přejeme klidné a pohodové svátky a především pevné zdraví.

Spustit audio
autoři: Jana Házová , baj

Související