Historky psané životem. Návštěva u herečky Lenky Loubalové, stálice hradeckého Klicperova divadla

16. listopad 2023

Lenka Loubalová, stálice Klicperova divadla v Hradci Králové, je členkou uměleckého souboru od sezony 1971/72. Narodila se v Uherském Hradišti a vystudovala herectví na brněnské JAMU. Po studiích zahájila profesionální hereckou kariéru v roce 1971 v Klicperově divadle (dříve Divadlo Vítězného února).

Herečka Lenka Loubalová, stálice Klicperova divadla v Hradci Králové

Mezi její nejvýraznější role z posledních let patří Ludmila z Hany nebo paní Erlichová ze Zbabělců.

V současnosti exceluje v inscenaci NEMOHU UVĚŘIT…, pojaté jako One woman show Lenky Loubalové. Historky ze života přední herečky Klicperova divadla, které napsal sám život. Mnohdy neuvěřitelné, ale přesto zcela pravdivé a autentické, a také velmi osobní.

Herečka Lenka Loubalová, stálice Klicperova divadla v Hradci Králové

Značka: Humor, víno a zpěv. Přijďte prožít jedinečný večer do Podkroví, kde vás svou neutuchající energií bude bavit hradecká Loubalka.

Lenka Loubalová ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

Pořad připravila Jiřina Šmídová.

autoři: Jiřina Šmídová , baj
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.